Wpis z mikrobloga

Jestem chyba jakoś zamrożona w czasie.
Mentalnie gdzieś nadal w 2018 roku.
Po prostu nie umiem sobie przetworzyć w głowie, że już tyle czasu minęło i jest już kwiecień 2024, to chyba wina pandemii bo czytałam że wiele osób tak ma.
Okres 2020-24 zlewa się wręcz w całość, bardzo dziwne uczucie, przytłaczające.
Też tak macie?
#depresja #pytanie #zalesie
  • 114
  • Odpowiedz
Ale mam wrażenie, że przed pandemią jakoś szczególnie często nie myślałem o przeszłości. Teraz co chwilę mam myśli, że 2016 był już 8 lat temu, a przecież to było prawie wczoraj. Ale w 2016 wcale mnie to nie przerażało, że 2008 był już 8 lat wcześniej. Wtedy mam wrażenie bardziej myślałem o przyszłości.


Mam takie wrażenie, że podczas pandemii zaszło jakieś ciekawe zjawisko psychologiczne, z którego do końca ludzie nie zdają sobie
  • Odpowiedz
@Filippa: od ponad 15 lat cierpię na depresję i mam tak samo przez tę chorobę. Witam w klubie podróżników w czasie. Spotykamy się za 20 lat.
  • Odpowiedz
@Filippa: Mam dokładnie tak samo, wciąż wydaje mi się, że jest końcówka 2019 roku. Może dlatego, że później moje życie zaczęło się psuć wręcz dramatycznie?
  • Odpowiedz
Może tak większość ma przez kończenie szkoły i pracę. Jak jeszcze do tego doszedł home office to nie dziwię sie że wszystko się zlewa. Mi się zlewa chyba bo skończyłem studia i zacząłem pracę, monotonia niestety jest więc się wszystko zlewa. Jest poniedziałek, człowiek marudzi a zaraz znowu piątek. I tak w kółko. Mam zdiagnozowana ciężką depresję więc pewnie też sobie nie pomagam jeśli po pracy do domu człowiek wraca i tyle
  • Odpowiedz
@Filippa: Skala zjawiska pt: żyje przeszłością jest większa niż się spodziewałem, jak czytam komentarze do Twojego postu. Do tej pory myślałem, że to pewnie moja nostalgiczny-sentymentalna natura, a okazuje się, że dużo więcej osób tak ma. Generalnie zawsze mi głupio się było przed kimś przyznać, że tak bardzo cofam się do wspomnień z kiedyś, że czasem próbuje sobie odtworzyć co robiłem konkretnego dnia, gdzie byłem itp.
Także doskonale Cie rozumiem, zwłaszcza
  • Odpowiedz
@Filippa: Tez tak mam. Jakbys mnie z zaskoczenia spytala ile mam lat, to bez zastanowienia odpowiem ze 23. Czuje sie jakby moje zycie zatrzymalo sie w 2018 a wszystko co bylo potem bylo jakims filmem, ktory obserwuje stojac z boku
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@good
ja jestem w mentalnym szoku kiedy myślę sobie, że od 2016 roku minęło 8 lat a od 2018, 6 lat.

Nawet odliczałam to na palcach, żeby się upewnić czy nic mi się nie pomyliło bo to jakieś niedorzeczne xD
Najlepsze jest to, że na przykład okres 2016-2020 był dla mnie bardzo okresem wydłużonym, wszystko było takie wolne.

A teraz jak sobie uświadamiam, że 4 lata minęło od 2020 to znowu jestem
  • Odpowiedz