Wpis z mikrobloga

NR 241 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Fallout

Twórcy: Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner
IMDb: 8.7/10
https://www.imdb.com/title/tt12637874/
https://upflix.pl/serial/zobacz/fallout-2024
Gatunek: dramat, akcja, s-f

Historia dziejąca się w alternatywnym świecie znanym z gier. Poznajemy losy czworga bohaterów w 200 lat po zdetonowaniu bomb nuklearnych i anihilacji większości populacji. Cześć ludzi schroniła się w specjalnych kryptach aby przetrwać kataklizm, ale inny byli wystawieni na promieniowanie i mutacje. Nasi bohaterowie pochodzą z obu tych światów a ich losy zaczynają się przeplatać.

Czy polecam? Tak, poza dziećmi i osobami wrażliwymi, bo tam brutalne gore tryska z ekranu. Natomiast osoby nie znające gier będą bawić się równie dobrze co fanbaza jak nie lepiej. Naprawdę postarany serial pod każdym kątem i oby kontynuacja była na podobnym poziomie. Ciekawy rozwój postaci, ciekawa historia i tajemnica, ciekawy świat - warto.
WLADCA_MALP - NR 241 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Fallo...

źródło: fallout

Pobierz
  • 80
nie pomógł przełożonemu, ale był moralnie usprawiedliwiony, przecież biali go gnębili z każdej strony i tamten mu obiecał śmierć.


@kawior2007: ojejku, to, że wcześniej ci sami biali męczyli białego, bo był kotem dopóki nie przyszedł nowy kot już się nie liczy? I to że nikt go nie usprawiedliwiał i murzyn musiał koniec końców i tak skłamać jak umarł jego bezpośredni przełożony to niby usprawiedliwienie? Przecież nikt go tam nie usprawiedliwia.

Nie
@framugabezdrzwi: mnie jeden wykopek do tej pory nie odpowiedział dlaczego w serialu nie może być trzecioplanowej postaci osoby lgbt, ktora nie jest krytyczna dla fabuły. Najwyraźniej jeżeli cała obsada nie jest zrobiona tylko wyłącznie z heteroseksualnych białych postaci to teraz jest wciskanie na siłę lewactwa XD
@framugabezdrzwi: no i jeżeli kobieca postać uczy się od mężczyzn i staje się z naiwne kobiety która umarłaby bez pomocy białego mężczyzny oznacza, że jest to silna niezależna kobieta kobieta i mary Sue, a biały mężczyzna, który jej bezinteresownie pomaga podobno jest przedstawieniem jak to biali mężczyźni są samolubni i nie kompetentni i ogółem źli.
@Niebadzksieciem: z takich rzeczy to najbardziej mnie rozbawiło jak wyszła "Wielka woda" i na mirko i głównej było kilka tematów związanych z tym. Za każdym schodziło na to, że ćpunka ze #!$%@? relacjami rodzinnymi to wg wykopków silna i niezależna kobieta xD
Pewnie już ktoś o tym wspomniał nie raz, ale to jest spoko serial ale na podstawie fallouta od Bethesdy.

Nie jest to dzieło wybitne, nie jest też ultra słabe - ot porządnie zrobiony (jak na dzisiejsze czasy to już w ogóle) serial.
Co można się czepnąć:
- Maximus jest źle zrobioną postacią, kij wie czy jest dobry, zły, neutralny czy ma dauna. Może to ostatnie, wiele to by tłumaczyło ( ͡°
@jojo-adwentures: ooo wlasnie na taki koment czekalem, gralem tylko w f1,f2 i ff tactics jestem w polowie serialu i przez pierwsze 15min 1ep myslalem ze puszcze pawia, jak nie bylo gore... Cala seria gier f3 do gory jest taka strasznie slodkopierdząca? To nawet uwlacza temu gore co jest naprawde fajny

Nie czepiam sie wszystkiego, jest duzo swietnych momentow, nocke zerwalem zeby lyknac tyle ile sie da, ale ten gulper no sory,
  • 0
@tomtom666

prawie, efekty specjalne były chwilami tak słabe, że aż odrzucało. Ten gąbkowy gulper z palcami w środku, nie wiem, to miało być dla śmiechu? Ludzkie palce w gardle potwora? Jak dla mnie całkiem poważny kontrkandydat dla smoka z polskiego wiedźmina, połączenie bardzo mocno widocznej gąbkowatości z palcami aktorów imitującymi... nie wiem co.


@tomtom666 tutaj akurat czepiasz się czegoś co było w pewnym stopniu wyjaśnione w dalszych odcinkach.

@gucias: z tego co czytałem, to gość wpadł na te palce a lore potem dodali żeby jakoś wyjaśnić ten "świetny" pomysł. No i głównie czepiam się gumowatości, bo to naprawdę mocno po oczach biło.
  • 0
@tomtom666 sama gumowatosc faktycznie była dość... dziwna. Co do palców, to sam miałem na początku małe WTF jak to pokazali, ale skoro jakoś to wyjaśnili w dalszej części, nawet jeśli trochę na siłę, to nie widzę problemu. Bardziej mnie zirytowało to, że nie wyjaśniono w jaki sposób przywódczyni republiki przeżyła tyle lat, chyba że coś przegapiłem.
@gucias: a powinieneś widzieć problem z tymi paluchami, bo wyjaśnienia na siłę są mocno nieklimatyczne, nawet bardziej, niż gdyby po prostu były słabe efekty. No, może teraz dostaną więcej kasy i postarają się z efektami, źle nie było.

Raczej takiej dziury w scenariuszu nie zostawili, pewnie mają jakiś plan, a nawet jak nie, to są w falloutach gotowe scenariusze, w trójce już były wampiry, w czwórce doszły lodówki, synty, serum długowieczności,
  • 0
@tomtom666 to, że są różne możliwości to wiem, ale wolałbym żeby historia jednej z kluczowych dla danego sezonu postaci była wyjaśniona w ramach tego właśnie sezonu. Dużo wskazuje na to, że w kolejnym sezonie tej postaci już nie będzie. Może będą jakieś retrospekcje z nią, ale póki co wygląda na to, że scenarzyści doszli do wniosku, że jej długowieczność nie jest istotna.

Według mnie samo wyjaśnienie obecności paluchów jest ok, eksperymenty na
@gucias: gość który za to odpowiadał, wyjaśniał, jak to wyglądało - "ej weźmy dodajmy do tego gulpera palce w środku!", tak niby dla jaj ale jakoś tak wyszło, że zrobili i przypał, bo trzeba wymyślić dlaczego tam się znalazły. Chyba tak było taniej po prostu, zamiast robić jakieś efekty komputerowe czy porządne mechanizmy.

Wyjaśnianie tego eksperymentami jest takie na siłę, że wręcz niesmaczne, są mutacje, które jakoś pasują do wykreowanego świata,
  • 0
@tomtom666 a co do dziwnych potworów to jednak jestem zdania, że centaury które można było spotkać w grze, będące miksem ludzi, psów itp były podobnie odrealnione co ten wodny stwór.
a co do dziwnych potworów to jednak jestem zdania, że centaury które można było spotkać w grze, będące miksem ludzi, psów itp były podobnie odrealnione co ten wodny stwór.


@gucias: no tu nie tyle chodzi o brak możliwości istnienia czegoś realnie, co bardziej o jakąś taką odczuwalną sztuczność tego wyjaśnienia. Centaur jakoś tam da się wyjaśnić, po co mu mózg człowieka i ręce, po co mu szybkość i wytrzymałość konia. Coś
@Niebadzksieciem: tak. Przeszkadza mi wciskanie wszędzie czarnych, homoseksualistów, transów itp. tokenizm to rak dzisiejszych czasów i odbije się czkawką tym którzy go popierają. To nie my uważamy ich za podludzi tylko lewica która uważa że bez specjalnego traktowania i wciskania ich wszędzie na siłę, nie dadzą sobie sami rady.
A mnie to akurat na rękę, im bardziej nachalna jest polityka wciskana woke na siłę do wszystkiego, tym więcej ludzi się temu
@Shaggy_dg: powiesz mi w jaki sposób czarnoskóra postać w zgliszczach kraju gdzie przed wojną atomowa spory odsetek stanowili czarnoskórzy, lub jedna z dziesiątek postaci pobocznych akurat będąca osoba niebinarną (co nie jest w sen sposób też uwypuklame przez serial) to tokenizm? Jakie są dobre powody by nie umieszczać tych dwóch postaci?