Wpis z mikrobloga

Cześć!
Dzisiaj dodaję kolejny tekst, tym razem na temat agresji chłopców i mężczyzn.

Kolejne wpisy będą skromniej otagowane.

Zapraszam do dyskusji w tym temacie.

Od najmłodszych lat mężczyźni otrzymują sprzeczne komunikaty na temat akceptowalnych form wyrażania agresji. Jako chłopcy, Wasze agresywne zachowania są często popierane i uważane za pożądane. "Jak ktoś cię uderzy w szkole, oddaj mu", "bądź twardy a nie miękki". Agresja jest postrzegana jako oznaka męskości i siły, której należy się podporządkować.
Jednak kiedy dorastacie i z chłopców stajecie się mężczyznami, nagle ta sama agresja, która wcześniej była akceptowana, a nawet wymagana, staje się "toksyczna". Jeśli jako mężczyzna podniesiesz głos lub okażesz gniew, jesteś natychmiast stygmatyzowany jako "toksyczny" i agresywny. Oczekuje się od Ciebie, że całkowicie opanujesz i stłumisz emocje, które wcześniej mogłeś swobodnie wyrażać. A nikt nie uczy Ciebie, jak to zrobić w zdrowy sposób.
To stwarzanie podwójnych standardów jest nie tylko niesprawiedliwe, ale również bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego mężczyzn. Agresja jest naturalną ludzką emocją, którą należy się nauczyć regulować, a nie całkowicie tłumić. Oto dwa przykłady zdrowej agresji:
🔥Asertywne komunikowanie swoich potrzeb i granic. Mężczyźni powinni czuć się komfortowo, wyrażając swoje oczekiwania w sposób stanowczy, ale konstruktywny.
🔥Sportowa rywalizacja lub inne formy zdrowej konkurencji, w których kontrolowana agresja może pomóc osiągnąć cele i budować poczucie własnej wartości.

Z drugiej strony, oto przykłady niezdrowej agresji, której jako mężczyźni powinniście unikać:
💥Przemoc fizyczna, taka jak bójki lub niszczenie przedmiotów. To destrukcyjne zachowanie, które może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i osobistych.
💥Werbalna agresja, obrażanie lub grożenie innym. To forma emocjonalnej przemocy, która niszczy relacje międzyludzkie.

Jeśli czujesz, że nie potrafisz kontrolować swojej agresji, zapewnij sobie bezpieczną przestrzeń do wyrażania i regulowania tych uczuć w zdrowy sposób. Mogą to być sesje terapeutyczne, grupy wsparcia lub rozmowy z bliskimi osobami. Pamiętaj, że nawet najmocniejszy wojownik musi mieć kontrolę nad swoim mieczem, aby nie zranić niewinnych.

#rozowepaski #niebieskiepaski #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet #zwiazki #redpill
  • 6
  • Odpowiedz
@VictoriaMA: Mi zawsze mówili że ja nie mam prawa nikogo zaatakować pierwszy. Jednak jak ktoś mnie atakuje to mam się bronić i to wygrać.
Dodatkowo zawsze twierdzono że spokój rozwiązuje lepiej problemy niż podnoszenie głosu jednak tego nikt nie uczyl.
W sumie większość moich kolegów była również tego uczona. A właśnie taki jest prawdziwy mężczyzna.
  • Odpowiedz
  • 0
@blargotron: Każdy przypadek jest inny, i trudno byłoby mi teraz odnieść się do tego czy to dobrze, że nikt Tobie tego nie powiedział, czy źle. Ten przykład miał jedynie za zadanie pokazać związek pomiędzy sytuacją z dzieciństwa a emocjami dorosłego mężczyzny w tym konkretnym przypadku. W każdym razie to przykre, że Ciebie coś takiego spotkało.
  • Odpowiedz