Wpis z mikrobloga

@marianzpoznania: to dziwne czemu tak reagują, mnie ostatnio typ spryskał płynem na światłach i patrzył na mnie w lusterko a ja z radością przyjmowałem na siebie bo było ciepło i ogólnie lubie ten zapach.
  • Odpowiedz
  • 0
słusznie, po 3 kraksach na drodze dla rowerów już nigdy na nią nie wrócę. Raz dziecko z mamą, potem dwa razy inny rowerzysta który jechał z telefonem w ręce. O przecinaniu drogi dla rowerów przez kierowców już nie pisze.


@krystynalaga: raz mi dzieciak wyszedł prawie pod koło, bo stali z rodzicami na ścieżce i dzieciak bez patrzenia cofnął swoim rowerem i musiałem aż ze ścieżki zjechać, żeby go minąć,
mijałem
  • Odpowiedz
  • 0
Po prostu ograniczone zaufanie i ostrożność, bo nie wiem czy wiesz, na samochód trzeba mieć uprawnienia, na rower wyłącznie wiek.


@Ark00: w sumie to mi trochę przypomina to, że people of color pchają się do krajów rozwiniętych przez białego człowieka, tak samo jak rowerzyści pchają się na drogę zamiast ddr xd
  • Odpowiedz
  • 1
to dziwne czemu tak reagują


@brontus: też się dziwię. Na takie okazje lepszy jest stary tdi po chipie i gaz w podłogę z niskich obrotów po wyprzedzeniu peletonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
motocykliści


@murmandamus: kolarze przynajmniej nie robią hałasu jak te #!$%@?

Obie grupy są denerwuje ale motorki dużo bardziej.
Pierdzą na około dziurawym tłumikiem, #!$%@?ą do oporu i płaczą bo "patrz w lusterka, motocykliści są
  • Odpowiedz
Nie, ulica jest dla wszystkich, każdy Polak za nią płaci a ty sobie coś w skacowany niedzielny poranek upsrałeś.


@4x80: No troche poleciałeś. Krajowy Fundusz Drogowy głównie zasilają środki z opłaty paliwowej, opłaty za przejazd autostradami, oprocentowanie środków własnych funduszu i inne opłaty (jakieś kary itd). Dodatkowo jakieś dotacje Unijne i Państwowe. Nie słyszałem żeby rowerzyści mieli jakiekolwiek opłaty związane z drogami.
Ale nie o tym tutaj na filmiku. Chodzi
  • Odpowiedz
  • 0
kolarze przynajmniej nie robią hałasu jak te #!$%@?


@Ark00: co jak co ale jakbym trzymał nad przepaścią w jednej ręce motocyklistę a w drugiej kolarza a miałbym siłę uratować tylko jednego to motocyklista leci w przepaść bo i tak prędzej czy później by się zabił na motorku
  • Odpowiedz
@4x80 szosa nie jest dla rowerów jeżeli równolegle leci droga rowerowa i tak mówią przepisy. Doszkol się w tej dziedzinie a w międzyczasie #!$%@? na ścieżkę rowerową
  • Odpowiedz
@Ark00: dlatego m.in. nie lubię ustawek rowerowych. Nie raz jechałem DDR-em asfaltowym, gdy idioci, z którymi umówiłem się na jazdę, #!$%@? ulicą... i bez problemu trzymałem taką samą prędkość jak oni. To po prostu wygodnictwo i mentalność niektórych, te same osoby potem w autach parkują na chodnikach.
  • Odpowiedz
@4x80 bez kitu, miałem fajne trasy na treningi to porobili gówniane ścieżki na wioskach, wąskie nie oczyszczane z gałęzi, co chwila wyjazd z podporządkowanej. Pełno ludzi z wózkami, raz znak że to rowerowa zaraz ze to ciąg pieszo rowerowy, ale tylko zjedź na jezdnię to na 1km dwóch trąbiących się znajdzie. Coraz mniej miejsc do bezpiecznych treningów. Przyjmując że te 30km/h to jednak rege a interwał lecisz 40-50km/h…
  • Odpowiedz
  • 2
A gdzie mają jechać rowery szosowe, jeśli nie szosą?


@Rainforest: ci wszyscy zwyrole co jeżdżą górskimi w terenie nizinnym powinni iść siedzieć w celi
  • Odpowiedz
  • 0
porobili gówniane ścieżki na wioskach, wąskie nie oczyszczane z gałęzi, co chwila wyjazd z podporządkowanej. Pełno ludzi z wózkami, raz znak że to rowerowa zaraz ze to ciąg pieszo rowerowy


@Uwe300: polish planning xd

W zg akurat sytuacja ze ścieżkami jest super, zwłaszcza w nowym mieście bo w starej zg jest dosyć średnio dla roweru bez amortyzacji xd
  • Odpowiedz
Artykuł 33 Prawa o ruchu drogowym mówi, że:

1. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną, korzystając z drogi dla pieszych i rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu.

3. Kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub motorowerem zabrania się:

1)
  • Odpowiedz
@Ark00 kupiłem ostatnio rower lepszy, nawet obcisłe gacie założyłem - inni jak widzą na jakiej maszynie jadę to z kilometra machają, ale zdarza się, że jadę ścieżką (asfaltowa) i mijam się z takimi którzy mimo to jadą drogą - też machają ale takich obdarzam tylko pogardliwym spojrzeniem. Inwalidzi sportowo-mentalni nie nadający się do uprawiania innego bardziej złożonego sportu próbują podłechtać swoje ego.
  • Odpowiedz