Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jakiś czas temu mieliśmy remont łazienki i zamówiliśmy meble na wymiar. Dzisiaj zauważyłem, ze boczna okleina na rogu się powoli odkleja prawdopodobnie przez to ze drzwi prysznicowe (otwierane w harmonijke) sa obok. Czy jest sposób na zabezpieczenie, aby woda tam nie podchodziła? Nie musi być idealnie pod względem wizualnym, bo i tak tego nie będzie widać

#meblenawymiar #meble #remontujzwykopem #stolarstwo
JaTobieTyMi - Hej Mirki, jakiś czas temu mieliśmy remont łazienki i zamówiliśmy meble...

źródło: A26B903A-6DA1-4347-ACFC-B224DC66EBA4_1_102_o

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
To jest zwykła plyta meblowa. Nie nadajaca sie do lazienki. Powinna byc lakierowana najlepiej dwustronnie. A to zwykła okleina. Dostanie trochę wody i puchnie. Jedyne co mogloby pomóc. To ja bym dał cienka plekse 1mm i silikon bezbarwny na caly bok tej szafki
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: Nie ma płyt laminowanych wodoodpornych w dekorach które są powszechnie używane, gdzie jest spory wybór (kilkaset).
Istnieją takie płyty, ale domyślnie są np białe. Oczywiście producent może Ci zrobić wodoodporny Dąb OdwiecznyD1041OW czy Dąb Craft Złoty K003 - ale mnimum logistyczne to np cały TIR. Przy np 250 dekorach od jednego producenta, robienie każdego w wersji zwykły i wodoodporny jest po prostu logistycznie niemożliwe.
Przez naście lat zrobiłem x łazienek
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Teoretycznie tak, praktycznie nie.

Nie lubię dawać blatów bez postformingu z przodu, ale klient wybrał Hallifaxa więc do niego dedykowany blat jest właśnie z doklejką.
Nieufnie ale wziąłem, bo fronty też była z Hallifaxa.

No i po roku reklamacja (oczywiście słuszna) od klienta. To jest oryginalny blat Eggera, oklejany przez Eggera PURem.
Więc wyleczyłem się z doklejek - tylko postforming.
marcel_pijak - @Wychwalany: Teoretycznie tak, praktycznie nie. 

Nie lubię dawać blat...

źródło: blat Zielonki

Pobierz
  • Odpowiedz