Wpis z mikrobloga

@WielkiNos chłop się zbulwersował, że ktoś wyrzucił stare książki i jeszcze użył chłopskiego rozumu żeby wplątać w to politykę.
Według badań Biblioteki Narodowej w 2023 roku 43% Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę. Czyli 67% nie przeczytało żadnej.
Facet to sobie ładnie połączył, że ci co wybrali nielubianego przez niego kandydata to pewnie ci sami co nie czytają, bo jakby przeczytali bajki La Fontaina to wybraliby pewnie kogoś innego.
Nie oszukujmy się, są
potatowitheyes - @WielkiNos chłop się zbulwersował, że ktoś wyrzucił stare książki i ...

źródło: temp_file1913950025361825477

Pobierz
  • Odpowiedz
Dla mnie to niewyobrażalne.


@WielkiNos: cóż, staniesz kiedyś przed koniecznością opróżnienia mieszkania z książkami, zwłaszcza takich z typowym PRLowskim chłamem albo jeszcze gorzej współczesną sieczką książek z subskrypcji od jakichś książkowych naciągaczy plus tych dodawanych do czasopism, to sobie zaczniesz wyobrażać całkiem sprawnie, zapewniam Cię.

zawieźć do biblioteki miejskiej?


@WielkiNos: spróbuj kiedyś :D
  • Odpowiedz
  • 2
@Wredna_pomarancza W niektórych miastach są wyznaczone miejsca, gdzie można zostawić książki i zawsze ktoś je weźmie. Sam tak robię z tymi, których nie chcę trzymać na półce, a wiem, że nikt nie kupi.
  • Odpowiedz
ja miejsce mam w sumie. A ostatnio zacząłem coś czytać to może by się przydało.


@Mrocznyeniu: to daj ogłoszenie na lokalnych grupach, że przyjmiesz zbędne książki, żeby uratować je przed śmietnikiem. jak trafisz chociażby na lektury szkolne to będziesz miał szczęście. moja ciotka na przykład ma na zbyciu książki medyczne z lat 70-80-90. będziesz miał przy czym zasypiac, a przy okazji zdobędziesz trochę nieaktualnej wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Cadfael: obstawiałbym raczej prawiczka z konfederacji, kto inny mógłby się zesrać o wyrzucenie papieru do zbiornika na papier i nazwać to "tresurą"? XD

Prawdziwi patrioci #!$%@?ą do mieszanego.
  • Odpowiedz
  • 2
cóż, staniesz kiedyś przed koniecznością opróżnienia mieszkania z książkami (...) to sobie zaczniesz wyobrażać całkiem sprawnie, zapewniam Cię.


@Jarek_P no właśnie nie. Ja mam takie stare książki do pozbycia się. Wiem, że tego nikt nie chce nawet za złotówkę, bo część wyprzedałam na olx, a połowa została, ale nie potrafiła bym po prostu wyrzucić książki na śmietnik.
  • Odpowiedz
  • 55
nie potrafiła bym po prostu wyrzucić książki na śmietnik.


@WielkiNos: No to może do psychiatry trzeba iść? To tylko stary zadrukowany papier, wartości to praktycznie nie ma żadnej.
  • Odpowiedz