Wpis z mikrobloga

Na czym polega idea obrony cywilnej w polskim wydaniu????? Na nauce ludzi rozróżniania dźwięków syren? Przecież tu schronów nie ma. Co ja mam w bloku schować się w piwnicy a blok się na mnie zawali. Wspaniała obrona cywilna, głęboka polska myśl strategiczna
( ͡ ͜ʖ ͡)
#ukraina #wojna #rosja #polska #kabaret
  • 19
  • Odpowiedz
@aa-aa: Idea obrony cywilnej w polskim wydaniu polega na braku personelu i częstym nadużywaniu syren alarmowych w dni takie jak 10 kwietnia, 1 sierpnia, czy 1 września. Dzięki temu często wyjące syreny nie są traktowane poważnie przez mieszkańców Polski i nie ma ryzyka, że w razie faktycznego zagrożenia Polacy zaczną szukać schronów (których nie ma). Dzięki temu, że schronów nie ma, to również personel którego nie ma nie musi uzupełniać w
  • Odpowiedz
@aa-aa: na Ukrainie część mężczyzn dostała broń na zasadzie "i teraz radźcie sobie sami". W Polsce z powodu braku sprzętu obrona cywilna będzie polegała na tym, że dostaniesz dzidę zrobioną z randomowego patyka i będziesz musiał przetrwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
System obrony cywilnej w Polsce jest udaną implementacją reguły "nie będzie niczego"


@danieldan: Polska jako równina poprzecinana rzekami od setek lat uważana jest za pole bitwy, po #!$%@? cywilom schrony między armatami. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@m_ney: jak tygrysek wychodzi i zapowiada hucznie ustawę o obronie cywilnej a w rzeczywistości gówno z niej wynika to należy głośno i wszędzie o tym mówić
  • Odpowiedz
@aa-aa: nie kolego, to tak nie działa

robisz dokładnie tak jak oni, przez lata nic się nie działo i temat obrony cywilnej sobie leżał
każda inicjatywa związana nawet pobieżnie z tymi tematami (jak np. WOT) była obśmiewana i wyszydzana przez takich mędrców jak ty

Przez całe lata mogłeś się zaangażować w tego WOTa, mogłeś zaagnażować się w różne grupy i stowarzyszenia zajmujące się tematyką obronną (np. Obrona PRO). Co zrobiłeś? Nie
  • Odpowiedz
  • 0
@m_ney: ty a co mnie wot obchodzi? co ty mi tu opowiadasz, mnie interesują schrony, miejsce gdzie w razie gdy będzie leciał na mnie kindżał będzie można się bezpiecznie schować, harcerze mnie przed rakietami nie obronią co to ma być
  • Odpowiedz
@aa-aa: to cię obchodzi że wojna to nie tylko kindżały ale i 100 różnych zagrożeń z którymi musi się mierzyć obrona cywilna - typu brak żywności, łączności, lekarstw, elektrycznośći czy ogrzewania

a tacy harcerze mogą być bardzo przydatni w organizacji przeciwdziałania takim i wielu innym zagrożeniem
i ci ludzie coś w tym kierunku robią - A ty co zrobiłeś w kierunku poprawy stanu obrony cywilnej?

ale widać że jesteś typowy wykopek
  • Odpowiedz
  • 0
@m_ney: cała reszta to są kwestie wtórne które można zorganizowac w tydzień, harcerze będą roznosić, żadna filozofia, dywersja w miastach może być niebezpieczeństwem.
Ochrona ludności musi mieć charakter masowy, a żeby miał realny wymiar musi być realna możliwość jej realizacji, gdzie? w piwnicy w bloku? i blok sie na mnie zawali( ͡ ͜ʖ ͡)
aa-aa - @m_ney: cała reszta to są kwestie wtórne które można zorganizowac w tydzień, ...

źródło: GOODLUCK

Pobierz
  • Odpowiedz
@aa-aa: Bzdury, widać że nigdy niczego w życiu nie organizowałeś i nie musiałeś koordynować żadnej skomplikowanej sprawy

Życzę dobrego samopoczucia w twoim niczym nie uzasadnionym poczuciu wyższości. Zupełnie niepotrzebnie. Sam też byś z tematem nic nie zrobił. Tak jak nie zrobiłeś do tej pory.
  • Odpowiedz
  • 0
@m_ney: czyli nic z tego nie wynika a masz jakiś żal o niedocenienie jakiejś swojej aktywności. Po prostu budowa schronów jest krytyczna z punktu widzenia całego społeczeństwa, choć uważam, że lepiej się z Chińczykami dogadać i będzie spokój
  • Odpowiedz
@aa-aa: wynika z tego to że jesteś zwykłym krytykantem bez mocy sprawczej i nagle mądrujesz się o temacie o którym teraz już wszyscy wiedzą że jest zajebny

tak samo miałeś to w nosie 10 lat temu jak i rządzący. I to jest robienie rzeczy "w polskim wydaniu"

nic nie robiłeś to się nie mądruj bo czas albo wykorzystałeś swój czas albo go zmarnowałeś
  • Odpowiedz
  • 0
@m_ney: dalej brniesz w te nonsensy, POTRZEBA SCHRONÓW DO OCHRONY LUDZI
a schrony ma zbudować / sfinansować władza centralna nie ja
  • Odpowiedz
@aa-aa: władza centralna składa się z dokładnie takich samych ignorantów jak ty co to budzą się z ręką w nocniku i teraz głośno krzyczą

teraz jest za późno, trzeba było robić co możliwe wcześniej
  • Odpowiedz