Wpis z mikrobloga

#siatkowka najważniejsze moim zdanie cytaty z https://sport.tvp.pl/76952232/nikola-grbic-i-powolania-do-reprezentacji-polski-siatkarzy-zastanawiajace-nieobecnosci-i-nowe-twarze-przed-igrzyskami po których nie musicie klikać w link :)

Chciałem więc jak najlepiej zorganizować drużynę i zawodników, którzy zagrają w tym sezonie i jednocześnie kontynuować pracę z tymi, z którymi zaczęliśmy to robić już dwa lata i rok temu. Przygotowujemy się do igrzysk olimpijskich nie od maja 2024 roku, ale właśnie od dwóch lat. Chcę dać szansę każdemu, kto był w tej dużej grupie i zachować przy tym indywidualne nastawienie do wszystkich siatkarzy.

Podejście w tym roku jest więc bardziej indywidualne niż wcześniej.

Niektórzy muszą być gotowi na pierwszy turniej, a następnie na pozostanie w Spale na dalszą część treningów i wyjazd na trzecie zmagania Ligi Narodów. Inni, którzy są nowi na liście, mogą pojechać tylko na pierwszy turniej, a później zostać w Spale na jakiś okres, by przydać się do treningów.

Aleksander Śliwka pojedzie do Turcji, ponieważ potrzebuje gry. Łukasz Kaczmarek jest jednym z graczy, którzy potrzebują więcej czasu, by dojść do formy. Zacznie z nami, ale na ten moment nie planuję go wziąć na pierwszy turniej. Chcę, by miał nieco dłuższy okres przygotowawczy. Bartosz Bednorz prawdopodobnie pojawi się podczas pierwszego tygodnia, ale nie zacznie grać od razu. Marcin Janusz na pewno nie zacznie z pierwszą grupą. Planuję go na drugi tydzień. Muszę więc wziąć pod uwagę cały sezon, personalną sytuację każdego z siatkarzy...

Kochan skończy sezon później niż Olek. Dodatkowo, gra już od półtora miesiąca. Ich sytuacja jest inna; środkowy dołączy do drużyny w drugim tygodniu.

Spała to dla nas komfortowe miejsce, jest tam bardzo spokojnie. Jednocześnie jest bliższe domom każdego z siatkarzy. Jeśli wybralibyśmy Zakopane, wyjazd na kilka dni wolnego dla zawodników z północy Polski byłby bardziej wyczerpujący i kłopotliwy. Wybierając Spałę, geograficznie jesteśmy bardziej dopasowani.

Wilfredo Leon nadal nie jest na swoich stu procentach. Będzie musiał przejść terapię na kolano.

szczególnie w drugim roku, kiedy wrócili do nas Leon i Norbert Huber, staliśmy się w mniejszym czy większym stopniu kompletni. Moim pomysłem jest więc to, że skoro przeżyliśmy ze sobą tak świetny poprzedni sezon, chciałbym dać szansę właśnie tym chłopakom. To dlatego lista trzydziestu powołanych wygląda tak, jak wygląda.

W momencie, w którym Rafał i Kwolo mogliby potencjalnie do nas dołączyć, będziemy mieli już wszystkich zawodników dostępnych. Nie wiedziałbym, co mam zrobić z ośmioma czy dziewięcioma przyjmującymi. Nadchodzący sezon jest bardzo krótki.

Rozmawiałem z Karolem Ubranowiczem. Nie ma go na liście. Powodem jest jego problem z kolanem, który może spowodować, że na koniec sezonu będzie musiał poddać się pewnej "interwencji" – nie mam tu na myśli operacji. To oznacza, że mogłoby go to wyciągnąć z potencjalnych treningów na dwa tygodnie.

Odpowiadając na twoje pytanie, ci siatkarze [Jakubiszak, Usowicz, Gomułka] mają być z nami w trakcie pierwszego weekendu, a następnie będziemy decydować, co dalej. Pewnie dwóch z nich będzie kontynuować pracę w kolejnym tygodniu, a reszta zostanie w Polsce.

Nie mamy wiele czasu na wspólny trening, będziemy dużo podróżować, więc chcę jak najszybciej zacząć pracę z grupą. Chciałbym, aby to było przy drugim turnieju, choć zapewne w przypadku siatkarzy, którzy będą musieli popracować nad zdrowiem, może się to wydłużyć do trzeciego tygodnia. Nie odpuszczam więc VNL, bo mamy zagwarantowane finały.

Nikt nie da nam medalu, kiedy wylądujemy w Paryżu. Musimy poradzić sobie w roli jednego z faworytów do krążka, a nie ewentualnego "czarnego konia" rozgrywek, co generalnie jest łatwiejsze. Przykład? Francja.


Bardzo dużo optymizmu dał mi ten wywiad. Zresztą ja ten optymizm podtrzymywałbym nawet bez wywiadu. Tak czy siak miło, że wszystko Pan Serb pięknie wyjaśnił. Teraz cierpliwie czekam na pierwsze sparingi za lekko ponad miesiąc.
  • 6
Bardzo dużo optymizmu dał mi ten wywiad


@vasos: Ja się za głowę złapałam jak zaczął wymieniać wszystkie urazy. Cieszy mnie twój optymizm, bo to może mnie już zaczyna łapać histeria.
  • 1
@Arw165: mam wrażenie, że te problemy są zawsze, ale po prostu po tym sezonie się o tym tak bardzo często i otwarcie mówi. Na pewno te zastrzyki i różne zabiegi regeneracyjne nie są optymistyczne, ale lepsze to niż jakieś pozrywane więzadła czy złamane kostki.
Odpowiadając na twoje pytanie, ci siatkarze [Jakubiszak, Usowicz, Gomułka] mają być z nami w trakcie pierwszego weekendu, a następnie będziemy decydować, co dalej.


@vasos: Czyli Jakubiszak który tym sezonem wciąga nosem Porębę dostanie weekend i jak nie siądzie to wypad. Zastanawia mnie czy ten człowiek oglądał Plusligę?