Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Miry, w sprawie tego jak kaUolicja robi dobrze sektorowi nieruchomości (w szczególności firmom zagranicznym) oraz bankierom jednocześnie ryjąc na sucho bez litości tubylców mam dwa artykuły:

1) gorący bo dotyczy mieszkalnictwa- mf ma w planach zwolnienie z podatku wypłaty dywidendy dla reitów (prawdziwi "landlordzi")

https://www.prawo.pl/podatki/czy-jest-szansa-na-regulacje-reit,526442.html

2) drugi który umknął wysmrodkom - biedne banki dają pożyczki niewypłacalnym a potem mają problem z wyegzekwowaniem długu więc to samo ministerstwo co wyżej pędzi na ratunek i ułatwi sprzedawanie wierzytelności zadłużonych firmom windykacyjnym (taka możliwość obecnie istnieje ale jest utrudniona)

https://www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/9477850,banki-latwiej-pozbeda-sie-niesplacanych-kredytow.html

(tylko preview ale jest tam wszystko co trzeba wiedzieć)

"Propozycja legislacyjna resortu finansów to przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom sektora bankowego, który od lat zmaga się z rosnącą liczbą niespłacanych na czas kredytów. Dziś sprzedaż tego rodzaju zobowiązań podmiotom trzecim, czyli np. firmom windykacyjnym, jest znacząco utrudniona, a przez to także średnio opłacalna dla samych zainteresowanych. Projektowane przepisy mają to zmienić, m.in. upraszczając procedury sprzedaży i zachęcając do odkupowania od banków ich zobowiązań. Dzięki temu banki łatwiej pozbędą się ciążących im umów kredytowych zawartych z dłużnikami, którzy popadli w finansowe tarapaty."


#polska #mf #kredyt #bank #banksterzy #finanse #nieruchomosci #mieszkania #reit #reity #funduszeinwestycyjne



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): O, REITy bez dywidend? To w sumie spoko.

Ja mieszkanie mam na mały procent zafiksowane na jeszcze 2 lata (mniej więcej do końca spłaty) z czasów COVIDa i trochę inwestycji w REITach które mają większy % więc finalnie finansowanie kredytu wychodzi za darmo, a z tym zwolnieniem z podatku to jeszcze bardziej na plus.

Dziwi mnie, że ludzie nie brali ile wlezie taniego kredytu za COVIDa na fixa. Właściwie darmowe pieniądze. Przecież po QE wiadomo, że będzie inflacja, a wtedy najlepiej jest NIE mieć pieniędzy, a wręcz mieć ich przeciwieństwo: kredyt zafiksowany wcześniej.
  • Odpowiedz