Wpis z mikrobloga

Pytania do wszystkich PiS-owców i K0nfiarzy
Skoro w przypadku aborcji mówimy o zabiciu dziecka, a nie usunięciu płodu i w ogóle nie ma żadnej różnicy między dzieckiem a płodem to:

1. Dlaczego za zabójstwo dziecka grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a za aborcję max kilka lat?
2. Dlaczego księża nie udzielają normalnych pogrzebów umarłym płodom np. w wyniku poronienia, tak jak robią to w przypadku zmarłych dzieci?
3. Dlaczego chrzciny odbywają się po narodzeniu dziecka, a nie zapłodnieniu matki?
4. Dlaczego 800+ otrzymuje się dopiero po narodzeniu dziecka, a nie od pierwszego miesiąca ciąży?

Ja bym poszedł dalej niż wy i wypłacał świadczenia 800+ oraz inne dodatki na dziecko od momentu zapłodnienia. Doszlibyśmy wreszcie do takiego absurdu, że może coś zaświtałoby wreszcie w waszych kato-talibańskich głowach. Chociaż i tak w to wątpię.

#sejm #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkonfederacji
  • 9
  • Odpowiedz
  • 6
do cipy mają wodę święconą lać? weź się zastanów


@ssauczo_pauczo: No ale to nie ja sprowadzam tą dyskusję do absurdu. Ja równam do poziomu i stosuję "argumentację" na poziomie polskiej prawicy. Chcę traktowania płodu jako pełnoprawnego człowieka i zrównania jego praw z moimi czy twoimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lambo994
1. Nie za każde zabójstwo grozi kara dożywocia. Właściwie za większość niestety nie grozi. Jest mnóstwo okoliczności które się bada i przesłanek które zmniejszają karę. Podobnie jest z aborcją. Kobieta robiąc ją działać może pod wpływem silnych emocji, strachu, nacisków innych ludzi. To wszystko czynniki łagodzące wyrok.
2. Kogo obchodzi co robią księża. Ale zdaję mi się że udzielają, nienarodzony brat kolegi ma normalnie grób na katolickim cmentarzu.
3. Jakie znaczenie
  • Odpowiedz