Wpis z mikrobloga

Znalezisko - Najnowszy sezon serialu „Fundacja” kręcony jest w Świątyni Opatrzności Bożej (https://wykop.pl/link/7414855/najnowszy-sezon-serialu-fundacja-krecony-jest-w-swiatyni-opatrznosci-bozej)

„Fundacja” to serial science-fiction, będący filmową adaptacją bestsellerowego cyklu powieści Isaaca Asimova, mistrza gatunku fantastyki naukowej. Ten amerykański pisarz i profesor biochemii, pochodzenia żydowskiego, zdobył międzynarodową popularność właśnie jako autor książek fantastycznonaukowych. W sumie napisał aż 500 książek o różnej tematyce, nie tylko science-fiction, ale też popularnonaukowych.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.

------
Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem — z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
------
Ten wpis jest fragmentem materiału z portalu Histmag.org. Więcej jest w linku znaleziska.
Fot. Najnowszy sezon serialu „Fundacja” kręcony jest w Świątyni Najwyższej Opatrzności Bożej w Warszawie (fot. Mateusz Balcerkiewicz).
#historia #ciekawostkihistoryczne #histmag #ciekawostki #mikroreklama #swiatnauki #liganauki #qualitycontent #starszezwoje #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #rozowaihistoria #polska #swiat #warszawa
Histmag - Znalezisko - Najnowszy sezon serialu „Fundacja” kręcony jest w Świątyni Opa...

źródło: opatrznoscibozej

Pobierz
  • 25
  • 1
@Histmag: Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem — z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
wczoraj tak krecili ze znowu z osiedla sie nie dalo wyjechac bo była "rocznica" i coniektórzy musieli sie pomodlic co skutkowalo zamknieciem ruchu dla plebsu
@Histmag: Przeczytałem cykl Fundacji od deski do deski, a gdy moja panna zaczęła oglądać serial zaglądałem jej wyrywkowo przez ramię żeby sprawdzić jak dobrze/źle to zekranizowali.
Nic nie poznałem. Prawie cała akcja serialu to wymysły scenarzystów mające z książkami wspólne tylko nazwiska niektórych postaci i samą Fundację.
Kolejna ekranizacja/adaptacja SF i kolejny zawód.