Wpis z mikrobloga

Znalezisko - Najnowszy sezon serialu „Fundacja” kręcony jest w Świątyni Opatrzności Bożej (https://wykop.pl/link/7414855/najnowszy-sezon-serialu-fundacja-krecony-jest-w-swiatyni-opatrznosci-bozej)

„Fundacja” to serial science-fiction, będący filmową adaptacją bestsellerowego cyklu powieści Isaaca Asimova, mistrza gatunku fantastyki naukowej. Ten amerykański pisarz i profesor biochemii, pochodzenia żydowskiego, zdobył międzynarodową popularność właśnie jako autor książek fantastycznonaukowych. W sumie napisał aż 500 książek o różnej tematyce, nie tylko science-fiction, ale też popularnonaukowych.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.

------
Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem — z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
------
Ten wpis jest fragmentem materiału z portalu Histmag.org. Więcej jest w linku znaleziska.
Fot. Najnowszy sezon serialu „Fundacja” kręcony jest w Świątyni Najwyższej Opatrzności Bożej w Warszawie (fot. Mateusz Balcerkiewicz).
#historia #ciekawostkihistoryczne #histmag #ciekawostki #mikroreklama #swiatnauki #liganauki #qualitycontent #starszezwoje #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #rozowaihistoria #polska #swiat #warszawa
Histmag - Znalezisko - Najnowszy sezon serialu „Fundacja” kręcony jest w Świątyni Opa...

źródło: opatrznoscibozej

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@od_dawna_czytam_wykop: Jak usłyszałem o ekranizacji, to też byłem zainteresowany, ale jak poczytałem opinie to uznałem, że bezpieczniej sobie odpuścić (zwłaszcza że nieco wcześniej zawiodłem się na ekranizacji Pratchetta).
Zamiast tego obejrzałem sobie tę godzinną analizę dlaczego ta adaptacja jest nieudana (i przy okazji dowiedziałem się o radzieckiej ekranizacji Końca wieczności):
vytah - @oddawnaczytam_wykop: Jak usłyszałem o ekranizacji, to też byłem zainteresowa...
  • Odpowiedz
@vytah: początkowe odcinki słabe ale końcówka już ok. 2 sezon też dobry. Jak na takie scifi to da się obejrzeć. Ma to ręce i nogi, o ostatnio jest rzadkością.
  • Odpowiedz
Pytanie, czy kościół, który wybudowany został ze składek i dotacji państwowych powinien zarabiać komercyjnie ?
  • Odpowiedz