Wpis z mikrobloga

Od niedawna pracuje w nowej firmie Janusz w ciągu 3 miesięcy dwa razy spóźnił się z wypłatą.Ostatni miesiąc byłem na chorobowym (zerwałem torebkę stawową)nie wiem może pomyślał że jak mnie nie ma to nie trzeba mi płacić? pomimo oczywiście umowy o pracę.

Pytanie do was jak się do niego #!$%@?ć żeby to poczuł? Umowa jasno mówi pieniądze mają być do 10 i tyle.Zerwanie umowy z powodu pracodawcy a potem dostaję się tego tytułu odprawę?Zgłoszenie do pip?Miał z was ktoś taką sytuację?

#pracbaza #praca #kolchoz
  • 26
  • Odpowiedz
Pracujesz jako mechanik. Sorry nie ma dla Ciebie jutro roboty to będziesz malował płot.


@Donald_Ma_tole: Tak. I gdzie problem? Zawsze mam beke jak ludzie nie ogarniaja. Pracujac na UoP sprzedajesz swoj czas a nie prace. I w tym czasie pracodawca Cie "wykorzystuje". Nie moze zlecic pracy co do ktorej nie masz uprawnien. Kazda inna moze bo dysponuje Twoim czasem a nie praca.

Jutro pracujesz 8-16? Sorry musisz zostać do 20 bo
  • Odpowiedz
Tak. I gdzie problem


@gorzki99: to zmywaj podłogi

Tak i gdzie problem


@gorzki99:
Odwołaj wizytę u specjalisty na którą czekałeś rok

A o czyms takim jak grafik to slyszal? Czy nie do konca?


@gorzki99: grafik jest elastyczny. Nie chcę mi się czytać? 24h?

W sumie nie chcę mi się dyskutować bo mam wrażenie, że masz ochotę się kłócić.
  • Odpowiedz
@Donald_Ma_tole: NIe chce Ci sie dyskutaowac bo nie masz argumentow. Ja i klocic? Ja od samego poczatku podaje faktyczny stan prawny. Chcesz sie klocic ze stanem prawnym? Powodzenia.

to zmywaj podłogi


A gdzie problem? Praca Cie hanbi? Jak pracodawca jest na tyle glupi ze zaplaci mi tyle samo za jazde na szmacie jak za cos o wiele bardziej skomplikowanego i odpowiedzialnego to czemu nie mam jechac na szmacie?

Mnie zadna praca
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

dwa razy spóźnił się z wypłatą.


@Grovegod: o ile bo to ważne, prawo jasno mówi że powinien być terminowy ale jak spóźnia się 1 dzień to nikt tego nie ruszy, a najwyżej dostanie pouczenie i tak prawo może mówić jedno a praktyka to drugie, nawet chyba są gdzieś orzeczenia sądu najwyższego że takie naruszenie to nie jest ciężkie naruszenie ze strony pracodawcy co zamyka drogę do zerwania umowy z jego winy.
  • Odpowiedz
  • 0
@nairoht:

nawet chyba są gdzieś orzeczenia sądu najwyższego że takie naruszenie to nie jest ciężkie naruszenie ze strony pracodawcy co zamyka drogę do zerwania umowy z jego winy.


Coś w tym może być,gdyby każde jedno dniowe spóźnienie karali to pewnie częściej by się słyszało o takim rozwiązaniu.
  • Odpowiedz