Wpis z mikrobloga

Od niedawna pracuje w nowej firmie Janusz w ciągu 3 miesięcy dwa razy spóźnił się z wypłatą.Ostatni miesiąc byłem na chorobowym (zerwałem torebkę stawową)nie wiem może pomyślał że jak mnie nie ma to nie trzeba mi płacić? pomimo oczywiście umowy o pracę.

Pytanie do was jak się do niego #!$%@?ć żeby to poczuł? Umowa jasno mówi pieniądze mają być do 10 i tyle.Zerwanie umowy z powodu pracodawcy a potem dostaję się tego tytułu odprawę?Zgłoszenie do pip?Miał z was ktoś taką sytuację?

#pracbaza #praca #kolchoz
  • 26
  • Odpowiedz
a ile się spóźnił?

Jak płaci to raczej nic nie wywalczysz


@Donald_Ma_tole: Zalezy.

Bo jesli raz na jakis czas pracodawca sie spoznia z wyplata to sad raczej przymknie oko.

Ale jesli to jest notorycznie to jest to juz recydywa i swiadome lamanie warunkow umowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Donald_Ma_tole: W pierwszym miesiącu dwa dni,w tym miesiącu nie wiem do dziś miała być kasa,sesje przychodzące w moim banku się skończyły a ja dalej nie mam przelewu.

Z tą odprawą to nigdy nie miałem do czynienia dlatego bardziej kogoś obeznanego pytam.
Prawo do odprawy nabywa pracownik, jeśli przyczyny rozwiązania umowy o pracę leżą wyłącznie po stronie pracodawcy

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-komu-przysluguje-prawo-do-odprawy-i-jaka-jest-jej-wysokosc
  • Odpowiedz
  • 0
@Donald_Ma_tole: Myślałem że to bez znaczenia,skoro pieniądze są do 10 to 10 mają być na koncie i tyle,obowiązkiem pracodawcy jest dopilnowanie tego żeby przelew zrobić wcześniej.
  • Odpowiedz
ale nie wiemy czy jest to jeden dzień czy dwa tygodnie. Bo jak jeden dzień to zawsze może się spóźniać i gówno się zrobi jak wysyła przelew o 21.


@Donald_Ma_tole: NO WLASNIE ZE NIE :))))))

Obowiazkiem pracodawcy jest wyslac przelew tak zeby 10 (o godzinie 0:00) byl na koncie pracownika.

Jak wysle 7 i bank bedzie mial awarie do 11 to oczywiscie ze nic mu nie grozi.

Ale w kazdym innym
  • Odpowiedz
  • 0
@Donald_Ma_tole: Na wypowiedzeniu umowy o prace z winy pracodawcy?

Prawo do odprawy nabywa pracownik, jeśli przyczyny rozwiązania umowy o pracę leżą wyłącznie po stronie pracodawcy
i z tego co widzę niezależnie od czasu pracy.
  • Odpowiedz
i myślisz, że ktoś mu coś zrobi jeśli notorycznie będzie się spóźniał o jeden dzień?


@Donald_Ma_tole: Mam duza pewnosc. Jesli to bedzie notoryczne.

Jak wyzej wspomnialem - wypadki losowe sie zdazaja. I jak raz na jakis czas (NIE Z WINY PRACODAWCY) wyplata sie spozni to zaden sad z tego nic nie zrobi.
Natomiast jak notorycznie Z WINY PRACODAWCY wyplata sie spoznia to kazdy sad uzna to (a przynajmniej powinien ale w
  • Odpowiedz
pamiętaj, że pracodawca może więcej i generalnie mając z nim UoP jesteś jego niewolnikiem.


@Donald_Ma_tole: To zes teraz polecial po bandzie :) Mam prawie 20 lat na UoP. Pracodawca jak jestes na UoP GOWNO moze :)
Czy sady czy PIP w ogromnej wiekszosci przypadkow staja za pracownikiem - a pracodawca o tym wie.

Jestes na UoP. Pokaz mi jak pracodawca moze Cie zwolnic?
Podpowiedz - jak Ty sie chcesz zwolnic to
  • Odpowiedz
  • 0
@Donald_Ma_tole:

pamiętaj, że pracodawca może więcej i generalnie mając z nim UoP jesteś jego niewolnikiem.


Czasem jak pracowałem po różnych firmach tak się właśnie czułem,że jak będą chcieli to coś na mnie znajdą i mi dojebią.
Mimo to wiem że jak tego nie zrobię to nic się nie będzie zmieniać.No i po prostu strasznie drażni mnie fakt że co miesiąc muszę walczyć o swoje pieniądze.
  • Odpowiedz
GOWNO moze


@gorzki99:
Dużo może.
Pracujesz jako mechanik. Sorry nie ma dla Ciebie jutro roboty to będziesz malował płot.
Jutro pracujesz 8-16? Sorry musisz zostać do 20 bo to szczególna potrzeba pracodawcy.
Miałeś jutro na 6? Sorry ale będzie dla ciebie praca od 14 do 22.

@Grovegod:
  • Odpowiedz
  • 0
Jutro pracujesz 8-16? Sorry musisz zostać do 20 bo to szczególna potrzeba pracodawcy.


@Donald_Ma_tole:

Oj to był powód z którego właśnie odszedłem z poprzedniej firmy.
Szczególna potrzeba pracodawcy,szczególnie codziennie.
  • Odpowiedz