Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu jakiś Mirek polecał tutaj książke - Egipcjanin Sinuhe. Właśnie skończyłem ją czytać i mega mi siadała. Upatruje sobie w niej pewne podobieństwa do Shantaram którą bardzo lubię. Elementy przygody, dobre opisy ciekawych miejsc (starożytny Egipt, Indie), elementy dramatu połączone wraz z humorem, no ideolo.

Szukam sobie podobnych książek, ale nic nie mogę znaleźć co by przykuło moją uwagę, a pewnie są jeszcze ciekawe książki tego typu. Dlatego też proszę szanowne grono wykopowiczów, o polecenie czegoś ciekawego, dziękuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ksiazki #ebook #literatura
  • 11
  • Odpowiedz
@elsky: A jak nie interesuje Cie „Stąd do wieczności” to polecam Cykl „Kroniki Zapomnianego Legionu” Bena Kane’a. Lekka powieść Historyczna o Starożytnym Rzymie. Czyta się lżej niż Egipcjanina😉
  • Odpowiedz
  • 1
Wszystkim dziękuje za komentarze, tak jak wspomniałem wybiorę Medicus, ale wątek proszę traktować jako otwarty. Chętnie zbiorę więcej propozycji :D
  • Odpowiedz
@elsky Z akcją w Indiach polecam niedawno wydany "Wiek zła" Deepti Kapoor albo "Białego tygrysa" Aravinda Adigy. Ciekawe również są "Birmańskie dni" Orwella lub "Pachinko", gdzie opisane są losy koreańskiej rodziny na tle historycznej zawieruchy. Z powieści historycznych fajne będą książki Kena Folletta np. "Filary ziemi".
  • Odpowiedz