Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Znalazłem pasującą mi nieruchomość(dom) i chciałbym zakupić ją za pomocą kredytu hipotecznego. Niestety, jako wkład własny potrzebowałbym pieniędzy ze sprzedaży obecnie zamieszkiwanego mieszkania, w tym pozbyć się obecnej hipoteki i innych zobowiązań (limity na kontach, jakieś raty 0% na elektronikę).

Gdybym znalazł kupca to jest możliwe równoległe złożenie wniosków o kredyt hipoteczny na nową nieruchomość z zapewnieniem, że obecne zobowiązania zostaną spłacone? Przecież i tak to muszą sprawdzić przed uruchomieniem. Wkład własny ustalę na wartość obecnego mieszkania minus stara hipoteka.
Czy może muszę najpierw sprzedać, odczekać ileś czasu i dopiero słać wnioski kredytowe?

Niestety nie mamy zdolności, ani wkładu żeby móc posiadać te dwie nieruchomości jednocześnie.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyty



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: To się robi tak, że spłacasz kredyt z pieniędzy z sprzedaży mieszkania. Wiele osób tak robi, że sprzedają mieszkanie, spłacają kredyt, a reszta leci automatycznie jako wkład własny na nowe mieszkanie. Nie ma takiej opcji, żeby bank się zgodził na przeniesienie kredytu na inną osobę.
Gdybym znalazł kupca to jest możliwe równoległe złożenie wniosków o kredyt hipoteczny na nową nieruchomość z zapewnieniem, że obecne zobowiązania zostaną spłacone?


@mirko_anonim: Tak jest taka możliwość, we wniosku jest deklarowana spłata posiadanych zobowiązań i spełnienie tego warunku jest wymagane do uruchomienia (wypłaty) kredytu. Taka transakcja jest jednak dużym wyzwaniem pod względem zgrania wszystkich terminów.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @lycaon_pictus: ale ja chcę zrobić dokładnie tak jak napisałeś jak się robi. Sprzedać, sprzedać hipotekę i wziąć nową, tylko idealnie gdyby udało się pogodzić w krótkim czasie terminy wyprowadzki oraz przeprowadzki do nowego lokalu

@marcpol: Dziękuję! właśnie głównie o tę deklaracje mi chodziło. Rozumiem, że ciężko to zgrać, ale jeśli z właścicielem ugadam się, żeby poczekał bez wpłaty zadatku/zaliczki, a gdy znajdę kupca(zapewne też nie
ale ja chcę zrobić dokładnie tak jak napisałeś jak się robi. Sprzedać, sprzedać hipotekę i wziąć nową, tylko idealnie gdyby udało się pogodzić w krótkim czasie terminy wyprowadzki oraz przeprowadzki do nowego lokalu


@mirko_anonim: No takie coś się robi, nawet robią tak, że jeśli nowe mieszkanie/dom nie są jeszcze wykończone to się robi umowę najmu. W każdy razie można całość załatwić w miesiąc, jeśli strony są ugadane.
z ryzyk widzę to, że jeśli sam nie otrzymam kredytu to stracę kasę którą przeznaczyłem na zadatek (bo jeśli potencjalny kupujący mojego mieszkania nie uzyska to jego zadatek zrekompensuje mi to)


@mirko_anonim: Możesz to ryzyko zmniejszyć lub wyeliminować odpowiednimi postanowieniami w umowie.