Wpis z mikrobloga

uważam że rodziny z dziećmi powinny płacić wyższe podatki bo ich bękarty korzystają z całej infrastruktury za darmo, a często ją jeszcze niszczą, a po za tym jak ktoś ma dzieci to znaczy że go stać by płacić więcej
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@abgaha: To nie jest dobra analogia. Pracujący bezdzietni płacą podatki, a patus generuje tylko koszty - najpierw z pieniędzy podatników finansowane jest 800+ i inne formy pomocy dla jego rodziców, a potem jego pobyty w pierdlu.
  • Odpowiedz
@Sentinelczyk: a pracujacy wychowujacy dzieci poswiecaja bardzo duzo czasu na wychowanie - a bezdzietni przeznaczaja ten czas na siebie - to przekracza znacznie te 800zl nie wspominajac o pozostalych kosztach. Dlaczego raptem mamy nie "karac" bezdzietnych skoro innych chcemy?
  • Odpowiedz
@m-mmmm_marysia: well na bogatych emerytach zarobisz, jak np. otowrzysz dom starości, czy jakis klub emeryta w mieście, na wsiach masz centra aktywizacji w postaci KGW czy podobnych instytucji. Tylko więcej kasy wydasz na 3 latka w spożywczaku niż, 83 latek wyda w spożywczaku. To samo jak chodzi o ubrania, korepetycje, bawialnie, dodatkowe zajecia.
  • Odpowiedz

Takteż byłeś/byłaś dzieckiem i inwestowano w ten sposób i uwaga, teraz jak pracuejsz "spłacasz" tą "inwestycję".


@MrTukan: Tylko że fakty są takie, iż robienie czującej istoty, od której następnie bezczelnie wymaga się zapłaty, jest skrajnie obrzydliwą i szkodliwą formą inwestowania zasługującą na szczególne potępienie. Kreatury dopuszczające się niej powinny być unieszkodliwiane. #antynatalizm
  • Odpowiedz

nie stworzyłeś żadnego obywatela i podatnika i jeszcze chcesz wyciągać rękę po pieniądze


@suspensor1917: Słusznie, ponieważ to logiczne, że taki ktoś powinien zostać wynagrodzony za niebycie ludzką mendą dopuszczającą się stworzenia nowego trybika bez jego woli bycia stworzonym.
  • Odpowiedz
@efilist:

#antynatalizm

O to to i mam nadzieje, że nie powieliłeś genów. Więc i temat dzieci powinien być co do zasady obcy do końca życia :)

EDIT
wróć skąd moja przeświadczenie, że jestes "dorosły" xD Idź juz na lekcje pszyrki czy matmy może coś się nauczysz więcej o świecie.
  • Odpowiedz
@efilist: Nie ma mowy o swobodnym wygaszaniu gatunków, czyli ekstyncji. W grę wchodzi jedynie eugenika. Skoro żadna istota czująca nie żyje raz i jest to potwierdzone naukowo, nieistnienie to fikcja to mamy obowiązek to kontynuować. Mówię to jako antynatalista i efilista. Tak mam na Facebooku w opisie profilu wpisane w biogramie. Pan Jezus Chrystus zmartwychwstał. Powstał z martwych. Skoro pokonał prawa fizyki i śmierć została pokonana czego mamy się bać.
  • Odpowiedz
@efilist: Wracam od Przenajświętszej Spowiedzi Świętej. Dostałem tylko trzy razy Zdrowaś Maryjo, jeśli dasz wiarę. I mogę chodzić do Komunii Świętej, fajnie nie?
  • Odpowiedz
musisz być bardzo dumny ze swoich komentarzy skoro wszedłeś na martwą nitkę, żeby je zapostować jeszcze raz


@suspensor1917: Komentarze przedstawiające absolutne fakty pod żadnym pozorem nie powinny być usuwane, a gdy już niestety do tego dojdzie - powinny zostać zamieszczone ponownie. Poza tym, jak widać parę osób je przeczytało, więc tym bardziej było warto. Niekoniecznie jest to powód do dumy, natomiast twoje wysrywy o tym, jakoby tworzenie nowych podatników i
  • Odpowiedz
@efilist: To co pisałeś, to nie fakty, tym bardziej 'absolutne', tylko opinie. Nawiasem mówiąc niezbyt wartościowe, więc naprawdę nie było warto zamieszczać ich ponownie.

Mam nadzieję, że w zgodzie z własną filozofią nie będziesz pasożytować na pracy kolejnych pokoleń i po zaprzestaniu wykonywania pracy nie będziesz korzystać z emerytury, służby zdrowia, infrastruktury i transportu publicznego. No bo skoro wydanie na świat dziecka jest według ciebie aktem niemoralnym, to kim byś
  • Odpowiedz
@suspensor1917: To, że nie podobają ci się fakty logicznie mówiące o tym, że tworzenie istot czujących jest szkodliwe (o czym zresztą sam dotkliwie przekonasz się na własnej skórze), nic nie zmienia.

Mam nadzieję, że w zgodzie z własną filozofią nie będziesz pasożytować na pracy kolejnych pokoleń


Krytykowani za korzystanie z pracy pokoleń mogą być logicznie jedynie ci, którzy składające się na te pokolenia istoty wykorzystują już poprzez samo ich stworzenie i/lub zaaprobowanie ich stworzenia, gdyż właśnie w wyniku tych działań potrzeba pracy w ogóle
  • Odpowiedz
@efilist: Na pewno jesteś przekonany, że coś tutaj wykazałeś, ale tak naprawdę jedyne co zrobiłeś, to nazwałeś innych ludzi śmieciami i zaprezentowałeś jakieś własne przemyślenia jako 'fakty absolutne'. Nawet mi zagroziłeś jakimiś 'konsekwencjami, które odczuję dotkliwie na własnej skórze' (xD).

Tak naprawdę napisałeś tylko 'tworzenie ludzi jest złe' i 'nie muszę pracować, bo nie urodziłem się z własnej woli, elo', po czym chyba uznałeś, że rzuciłeś jakiegoś Jokera w dyskusji,
  • Odpowiedz
@suspensor1917:

zaprezentowałeś jakieś własne przemyślenia jako 'fakty absolutne'


Zaprezentowane zostały faktyczne stwierdzenia na podstawie wniosków wynikłych z logicznych przemyśleń. Oczywiście, nie jesteś w stanie ich sensownie obalić. Możesz jedynie je wyprzeć swoim
  • Odpowiedz