Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jak banki będą liczyć limit dochodu dla osoby na JDG na ryczałcie. Banki zawsze wyliczały niski dochód (przez to też mniejszą zdolność kredytową) dla ludzi na JDG i b2b. Brały od 20% do 70% przychodu jako dochód. Czy przy tym rządowym kredycie też tak będzie? Jeżeli jednoosobowe gospodarstwo domowe ma limit 7k zł netto, to zarabiając na FV powiedzmy 15k + vat to bank wyliczy, że dochód na JDG to np. 6k? Czy nagle zmienią się reguły gry (ale przez to zmieni się też zdolność kredytowa).
Może jakiś ekspert się wypowie? Wiem, że to na razie projekt ustawy, ale zastanawiam się czy w ogóle moje rozkminy mają sens

#kredythipoteczny #kredyt0procent #kredytnastart
  • 4
  • Odpowiedz
@kaczoor @Rakky @kozerus zdolność kredytowa a dochód to dwa różne pojęcia. Nie ma żadnych przesłanek by w kontekście ustawowych limitów uwzględniać tylko część dochodów


@francoisinho: Zgadza się. Dochód pod względem kryterium dochodowego będzie dochodem w rozumieniu ustawy z 2003 o świadczeniach rodzinnych.

Dochód analizowany przez bank to zupełnie inna kwestia.

Może wystąpić sytuacja w której osoba prowadząca działalność gospodarczą rozliczaną ryczałtem będzie miała zbyt wysoki dochód, aby otrzymać dopłaty i jednocześnie
  • Odpowiedz