Wpis z mikrobloga

  • 0
@zapomnialemhaslo: takie przemyślenia trwają już mniej więcej od 2006 roku. Przez ostatnich 18 lat powstały 3 różne raporty, które wskazały na konieczność budowy CPK.

Ile jeszcze analiz potrzebujesz?
@waro: no tak jeszcze z jedną

chłopie mamy mocno obciążony budżet, nie stać nas na #!$%@? lekką ręką miliardów pln na inwestycję która może się okazać tak udana jak lotnisko Warszawa-Radom(swoją drogą jestem pewien, że tam też mieli pełno raportów które pokazywały jaka to jest wspaniała inwestycja)
  • 0
@zapomnialemhaslo: czyli typowe analisis paralisis

Oczekiwanie na kolejny raport to zamrożenie inwestycji na jakieś 3 lata, a w tym czasie zerwanie umów z kontrahentami, by potem bawić się z nimi od nowa. Czyli CPK nie byłoby uruchomione w ok. 2030 roku, ale już tak bardziej w 2040 roku. I to przy pomyślnych wiatrach.

A kolejny raport i tak by stwierdził, że trzeba budować i to w tym samym miejscu, bo lepszego
w końcu ludzie zaczną przyciskać.


@waro: Skąd supozycja, że Naród nie ma poważniejszych zmartwień? Nie robią rabanu w sprawach dalece istotniejszych, np. obniżenie kwoty wolnej, ale sądzisz, że wyjdą protestować przeciwko średnio istotnej inwestycji (z punktu widzenia przeciętnego człowieka)?

Moim zdaniem nawet uwalenie CPK przejdzie bez większego echa.
  • 0
@zapomnialemhaslo: a co to za pytanie?

W sensie, że Polska nie ma na to pieniędzy? Ma, jak najbardziej ma. Całość to średnio 10mld rocznie, w tym częściowo finansowane przez prywatnych inwestorów i UE.
  • 0
wyjdą protestować przeciwko średnio istotnej inwestycji (z punktu widzenia przeciętnego człowieka)?


@Yuri_Yslin: czy wyjdą protestować to nie wiem, ale z pewnością dadzą znać w lokalach wyborczych w swoim czasie.
z pewnością dadzą znać w lokalach wyborczych


@waro: Bo ja wiem... serio, to dla większości osób nie jest nawet top10 najwazniejszych spraw. Jeśli KO i reszta zawiodą tam, gdzie ludzi naprawdę boli, to na pewno spadną im słupki.

Ale, z całym szacunkiem i nie traktuj tego jako najazd na siebie, ale większość autentycznie nie daje #!$%@? o CPK, nawet, jeśli gdzieś klikną w ankiecie, że popierają.