Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd ta cała beka że Warszawiacy sobie wybrali Trzaskowskiego, przecież to jedyny słuszny wybór.

I jeszcze ciągłe przytaczanie strefy czystego transportu jako czegoś złego. Według mnie jej wymagania są i tak zbyt łagodne - sam bym wywalił z ulic wszystko powyżej 10 lat, i to nie tylko z centrum, ale z całej Warszawy. I nie za te osiem lat, ale już teraz.

Do tego:
- strefa płatnego parkowania w całej Warszawie,
- odcinkowe pomiary prędkości pomiędzy jednym skrzyżowaniem, a drugim + pomiary dźwięku na każdym z nich,
- całkowity zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi, duże mandaty za parkowanie poza wyznaczonymi liniami,
- nakaz zakupu miejsca parkingowego przy zakupie mieszkania
i w końcu może rozwiąże się ten problem z patologią samochodową, niebezpieczną jazdą, wiejskim tuningiem, parkowaniem na trawnikach i chodnikach.

I żeby nie było, sam posiadam nowy samochód (SUV z 2023), nie jeżdżę mało (~2000 km miesięcznie) ale korzystam z niego głównie podczas wyjazdów za miasto i zakupów. Do pracy tylko komunikacja miejska (z Bemowa mam świetne połączenie metrem) lub hulajnoga elektryczna (dojazd w około 30 minut).

Myślę że wybór Trzaskowskiego był świetnym wyborem, ale czeka nas jeszcze długa droga do miasta naprawdę przyjaznego mieszkańcom.

Ale oczywiście najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia osoby mieszkające poza Warszawą.

#warszawa #wybory #samochody
  • 53
@NowakPL Ale SCT na chwilę obecną to zajazd wjazdu dla osób spoza miasta 20+ letnimi dieslami do części obszaru dzielnic centralnych, a nie nakaz zakupu elektryków.

W tv respublika było, że chodzi o nakaz kupowania elektryków?
Nie znam się na tyle na Warszawie ale wydaje mi się że poza obszarami z metrem komunikacja nie jest tip top


@niebadzogrem: Lol, właśnie sieć autobusowa, tramwajowa + kolejka powoduje, że Warszawa w cuglach wygrywa miano miasta z najlepszym transportem w Polsce i nieironicznie jest to jedno z lepiej skomunikowanych miast w tej części Europy. Metro to nie wszystko, bo ono obsługuje (a raczej powinno) właśnie najbardziej oblegane trasy.
@NowakPL:

ustalmy fakty
1. jestem na starej umowie, nic nie płacą. magazynują mi energie. jeszcze jakieś 11 lat
2. energia z atomu nie będzie tańsza, bo nie ;)
3. Francja ma 56 reaktorow. a my ? 0.
4. z panelami jestem TOTALNIE niezależny od marca do..października..niestety w 4 miesiące za mało słońca.
aczkolwiek są ludzie którzy nie maja prądu z ZE i jada na agregacie na swoja chatke
5. kto mial
@msr99: A bo Ty masz starà umowe, to może dlatego i zależy jaki dystrybutor, ale przy fotowoltaice przy nadprodukcji elektrownia jeszcze zwraca za prąd, a Polska powinna zmodernizować infrastrukture energetyczną, bo te panele przeciążają sieć, więc powinniśmy dostosować infrastrukture do siły elektrycznej jaka płynie z tych paneli

Ta, ma z czego połowa wyłączona przez szwabów, bo im sabotowali energetyke by uzależnić ich od siebie. Niemcy chciały mieć monopol z ruskiego gazu
@msr99: I oczywiście, że z EJ prąd jest tańszy, bo elektrownie są wydajniesze od węglowych, ceny z atomowej są stabilniejsze niż z węglowych, bo ceny z węglowych są związane jeszcze z podatkiem za emisyjność, a atomowe są zeroemisyjne, więc tego podatku nie ma. Ponadto surowiec do atomowej jest tańszy od węgla, a wszystko związane jest z emisyjnością