Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd ta cała beka że Warszawiacy sobie wybrali Trzaskowskiego, przecież to jedyny słuszny wybór.

I jeszcze ciągłe przytaczanie strefy czystego transportu jako czegoś złego. Według mnie jej wymagania są i tak zbyt łagodne - sam bym wywalił z ulic wszystko powyżej 10 lat, i to nie tylko z centrum, ale z całej Warszawy. I nie za te osiem lat, ale już teraz.

Do tego:
- strefa płatnego parkowania w całej Warszawie,
- odcinkowe pomiary prędkości pomiędzy jednym skrzyżowaniem, a drugim + pomiary dźwięku na każdym z nich,
- całkowity zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi, duże mandaty za parkowanie poza wyznaczonymi liniami,
- nakaz zakupu miejsca parkingowego przy zakupie mieszkania
i w końcu może rozwiąże się ten problem z patologią samochodową, niebezpieczną jazdą, wiejskim tuningiem, parkowaniem na trawnikach i chodnikach.

I żeby nie było, sam posiadam nowy samochód (SUV z 2023), nie jeżdżę mało (~2000 km miesięcznie) ale korzystam z niego głównie podczas wyjazdów za miasto i zakupów. Do pracy tylko komunikacja miejska (z Bemowa mam świetne połączenie metrem) lub hulajnoga elektryczna (dojazd w około 30 minut).

Myślę że wybór Trzaskowskiego był świetnym wyborem, ale czeka nas jeszcze długa droga do miasta naprawdę przyjaznego mieszkańcom.

Ale oczywiście najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia osoby mieszkające poza Warszawą.

#warszawa #wybory #samochody
  • 54
  • Odpowiedz
Nie rozumiem skąd ta cała beka że Warszawiacy sobie wybrali Trzaskowskiego


@wuut: Stąd, że piszą to ludzie z Pierdzieszewa średniego 150 mieszkańców, którzy warszawę wydzieli co najwyżej w telewizji i kuce z bólem dupska
  • Odpowiedz
@wuut: Nie no oczywiście, to nic złego, że strefa czystego powietrza pozbawisz dobre pół miasta możliwości poruszania sie, bo nikt nie wybuli od tak pół mln na elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz mieszkańcy za chwile jedynie czym będą mogli jeździć to doroszką, albo koniem jak w XIX w i o ile trzaskowski nie pójdzie o krok dalej i nie zakaże konii, bo pierdza i wydzielają CO2
  • Odpowiedz
@wuut: A w lipcu podrożeje prąd, bo skończy sie tarcza ulgowa na energie, którą właśnie PiS wprowadzil, ale nowy rząd nie chcial tego na cały rok i tylko na pół roku, więc od lipca zdrożeje energia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to też sie odbije na poruszenie sie elektrykami, bo nikogo nie będzie stać zaatankowac po droższej cenie za kwh
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@G06DbT ale kto im broni kupić nowsze? nie muszą brać niczego z wyższej póki, wystarczy jakaś Dacia, za którą rata wyniesie ich jakieś 1000 miesięcznie przy kredycie na pięć lat, nie przesadzajmy że przy warszawskich zarobkach jest to jakiś duży wydatek
  • Odpowiedz
@wuut: A że i autobusy też sa elektryczne, to jak prąd podrożeje, to o bilety na KM przez to, żywność też przez wyższe ceny za prąd. Wszystko zdrożeje
(σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@NowakPL sam akurat nie jestem fanem elektryków, przynajmniej w aktualnej formie, często jeżdżę 500+ kilometrów i nie widzi mi się ładowanie w czasie takiej trasy. Do miasta bym wybrał jak już to hybrydę, ale sam jeżdżę benzynówką.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@wuut: A że i autobusy też sa elektryczne, to jak prąd podrożeje, to o bilety na KM przez to, żywność też przez wyższe ceny za prąd. Wszystko zdrożeje

(σ ͜ʖσ)


@NowakPL: no dobrze, ale co to ma do tematu, który poruszam? wzrost ceny prądu to problem ogólnopolski, a jak mi podniosą ceny biletów o te 20 groszy to i tak będzie podróż
  • Odpowiedz
ale kto im broni kupić nowsze?


@wuut: np zarobki? ¯\(ツ)/¯

nie przesadzajmy że przy warszawskich zarobkach jest to jakiś duży wydatek


@wuut: powiedz to pracownikom żabki czy też innym zarabiającym mało, że albo kupują sobie auta z euro 6d, albo mają wypieprzać z miasta.

Patrzysz tylko ze swojej perspektywy, jak ta laska w filmiku o bezdomnych. Jak ktoś jest bezdomny, to ma sobie kupić dom, problem rozwiązany.

Zresztą, mnie temat
  • Odpowiedz
@wuut: A hybryde tez musisz zaatankować, bo na wode nie jeździ. Do produkcji benzyny wykorzystuje sie też energie jak prąd podrożeje to i paliwa też, więc ludzi nie będzie stać zaatankować, bo będą inne rzeczy do zapłacenia jak rachunki za media czy żywność, a to też podrożeje, skad #!$%@? na to wszystko weźniemy pieniądze? Będzie bieda jak #!$%@?, a pamiętam jak jedna lewaczka powiedziała tej całek vordejlajen że łona to moze
  • Odpowiedz
I jeszcze ciągłe przytaczanie strefy czystego transportu jako czegoś złego. Według mnie jej wymagania są i tak zbyt łagodne - sam bym wywalił z ulic wszystko powyżej 10 lat, i to nie tylko z centrum, ale z całej Warszawy. I nie za te osiem lat, ale już teraz.


@wuut: Nie widzisz problemu, bo sam jesteś problem - szkodnikiem społecznym
  • Odpowiedz
@wuut: O 20 gr xD #!$%@? o 2-3 zl podniosą cene biletu. Bo drożyzna uderzy w nasze kieszenie po równo i szykuj sie tez ze w kraju będą częste przerwy w dostawie prądu właśnie przez te droźyzne, bo to uderzy w całą nasza gospodarke
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@G06DbT: No ale przy minimalnej która zaraz wyjdzie, para dorosłych będzie miała zarabiając minimalną prawie 7 tysięcy do ręki - już pomijając to że w Warszawie mimo wszystko zarobki są wyższe. Więc powinni być w stanie niewielki procent pensji wydać na samochód, którym będą jeździć 10 lat. Już pomijając, że nie każdemu samochód jest potrzebny, sam wiele lat żyłem bez i nie był to żaden problem.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@wuut: O 20 gr xD #!$%@? o 2-3 zl podniosą cene biletu. Bo drożyzna uderzy w nasze kieszenie po równo i szykuj sie tez ze w kraju będą częste przerwy w dostawie prądu właśnie przez te droźyzne, bo to uderzy w całą nasza gospodarke


@NowakPL no ale czy to wina Warszawy że w Polsce nie ma żadnego źródła taniej energii? raczej ludzi ze wsi i innych małych miast, dla których atom
  • Odpowiedz