Wpis z mikrobloga

Aktualnie ćwiczę sobie z gumami oporowymi 3 razy w tygodniu plus dojeżdżam rowerem do pracy, praca na magazynie więc też jest ruch.
Ważę około 73kg przy 186cm wzrostu, mój cel to okolice 80kg. Według obliczeń kalkulatorów powinienem jeść około 3100 - 3200kcal.
Chciałbym abyście rzucili okiem na moją „dietę” i podpowiedzieli co tam dorzucić lub odjąć. Ogólnie to jestem prosty chłopak więc im prostsze są dla mnie posiłki tym lepiej, chociaż na sam początek żebym wszedł w ten nawyk a nie się wkurzał w kuchni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I śniadanie [480kcal]: jajecznica z 4 jaj + pieczywo
II śniadanie [1000kcal]: 3 bułki grahamki z serem, szynką, ogórkiem, sałatą + banan
Obiad [570kcal]: ryż / makaron / kasza z kurczakiem + mieszanka warzyw
Kolacja [1050kcal]: 2 tosty + szejk z owocami i płatkami owsianymi
Według Fitatu wszytko ma około 3146kcal B:160g T:98g W:420

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że jest za dużo białka a za mało węgli.

#dieta #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 12
@handstander: dieta jak dieta, dość uboga, ale skoro są owoce i warzywa, to nie potrzeba specjalnie jej udziwniać jeżeli Ci to pasuje. Ilość kalorii to z kolei kwestia do obserwacji i zapewne stopniowego zwiększania ilości jedzenia, aby dalej rosnąć. Chociaż tak naprawdę na oko szacując, to dla mnie to dużo za mało te 3k kcal przy pracy fizycznej i dużej aktywności.
Tylko wbrew obiegowej opinii nie dieta jest najważniejsza, bo równie
@handstander: nikt Ci nie powie czy "za dużo białka", bo nie piszesz np. ile tego kurczaka jesz na obiad. Ogólnie jestem przeciwnikiem takich rozpisek i pedantycznego pilnowania makro. Zgadzać się mają kalorie i białko, a reszta to trochę jeden ch*j o ile nie pójdziesz w jakąś totalną skrajność.
@Saprofit: @KriegCaptain710 na razie chce proste posiłki których nie będę musiał robić że tak powiem za karę, a jednocześnie nie pochłoną mi dużo czasu. Z czasem jak złapie ten rytm to urozmaicę sobie te posiłki. Pracę mam magazynową ale nie jest to coś mega ciężkiego, większość rzeczy które gdzieś tam dźwigam to są kartony max do 30kg których w ciągu całego tygodnia przytrafią się może z 4? Większość to produkty o
@handstander: ja bym z karnetem na siłownię nie zwlekał, bo to jednak najlepszy wybór. Ale jeżeli rzeczywiście chcesz się wstrzymywać, to na razie zostań przy tym co robisz i co planujesz jeść. Moim zadaniem nie ma dużych szans, że dobijesz na tym do 80kg, ale jakieś początkowo 2-3 kilo może wpadnie.
@handstander: kup sobie same hantelki już teraz(powiedzmy 8kg, potem sobie krążki dokupisz), znajdź sobie zestaw ćwiczeń i rób 4 serie po 12, z hantlami możesz nawet przysiady robić, oni tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem sobie ławeczkę i sztangę kup, nie potrzebujesz dużo wagi na pierwszy rok, z 60kg (z sztangą) starczy, a to wszystko zmieścisz w cenie 3mc karnetów, a ile czasu na dojazdach
@Saprofit: na ten moment nie mam zbytnio możliwości chodzić na siłownię, a przeprowadzkę planuje na koniec lata więc dlatego jest tak a nie inaczej. Co do przytycia, uważasz że za mało kcal mam? Powinienem wbić się w 3500kcal?
@atol Niby spoko opcja, ale też nie mam gdzie trzymać tego żelastwa i ławeczki. Gdybym miał jakiś osobny pokój na coś takiego to spoko, ale lipa jest.
uważasz że za mało kcal mam? Powinienem wbić się w 3500kcal?


@handstander: imo może być trochę za mało, patrząc na wzrost i dość aktywny tryb życia (rower, praca w ruchu), te 3100 to tak bardziej pasuje pod utrzymanie wagi, ale tego nikt ci na 100% nie policzy, utrzymaj stałą kalorykę przez dwa-trzy tygodnie, ważąc się najlepiej codziennie rano, wyciągnij średnią tygodniową i sam sprawdź czy jest zauważalny wzrost wagi z tygodnia
@handstander polecam jeszcze robić sobie szejk mleko/kefir + białko i jakieś owoce, płatki owsiane, mało orzechowe co tam chcesz i do blendera zawsze to 1000kalori a łatwiej przyjąć. Że sam chce przytyć a jestem niejadkiem to bardzo pomaga dobić kalorie
@handstander: jak wyżej @edenmar napisał. Może być trochę mało, ale tak naprawdę trzeba to sprawdzić w praktyce. Na dobry początek ustal te 3100-3200 i obserwuj jak po dwóch tygodniach zmieni się waga i co równie istotne - obwody, aby mieć pewność że rośnie masa mięśniowa, czyli żeby było więcej w bicu i klacie, a nie rosło tylko w pasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@edenmar: @Saprofit dzięki panowie za pomoc, a jeszcze kwestia badań. W tym miesiącu chce zrobić morfologię, glukozę i poziom witaminy D3, wystarczy?. Chorować nie choruje, całą zimę przejeździłem rowerem do pracy, czy to śnieg, mróz, deszcz i nic mi nie było, ale mam cały czas uczucie takiego zmęczenia jakbym nie wiem co robił. Sam z siebie dawkowałem D3 przez całą zimę w ilości 2000UI ale nie wiem czy to nie było