Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może robił takie mieszkanie i jaki był koszt remontu bez mebli


@vici: najważniejsze pytanie to: jaki zakres prac, i ile potrafisz zrobić sam
  • Odpowiedz
@vici: no to sky is the limit, pewnie nawet tynkować by trzeba było, może nawet podłogi skuć i nowe wylać (wtedy warto by np podłogówkę zrobić)
  • Odpowiedz
@vici: generalnie to kamienice bym sobie odpuścił. Mieszkania są dużo tańsze niż w blokach, kamienice często są ładne, fakt, ale w lato będzie Ci gorąco, w zimę ciężko to będzie ogrzać, musisz wywalić całą instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjna i grzewczą, o zainstalowanie klimy będziesz się prosił każdego mieszkańca z osobna, o remonty dachu, części wspólnych to samo. Słychać wszystko, bo stropy są drewniane. Na dobrą sprawę nie masz pewności w jakim są
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT I tak właśnie ma byc, była firma budowlana wycene mam dostać w następną środę tylko może ktoś robił na wykopie podobny remont i mógł napisać ile go to średnio kosztowało. Wiem że w górę nie ma limitu tylko zastanawiam się ile by mnie to wyszło minimum
  • Odpowiedz
  • 0
@vici to zależy co jest do remontu. Pytanie czy trzeba zrywać podłogi, skuwać tynki, wymieniać okna czyli remont generalny. Jeśli tak no to koszt samych tych prac to będzie ze 100-150k zanim doprowadzisz to do stanu jak w deweloperce.
  • Odpowiedz
@vici: Remontowałem w 2k22, mniejsze bo 80m, ale zrobiłem wszystko, instalacje, okna, drzwi, podłogi, tynki, nawet ścianę jedną przestawiłem. Bez mebli zamknąłem się w 100k, ale większość robiłem sam.

@macan Mieszkałem w kamienicy i mam kompletnie odmienne zdanie, dzięki grubym murom latem się nie nagrzewa mieszkanie, a zimą to odpalam grzejniki żeliwne, ogrzewanie miejskie i bardzo szybko jest ciepło :)
  • Odpowiedz
dzięki grubym murom latem się nie nagrzewa mieszkanie


@Patyk_: Ja miałem mury z 60 cm pełnej cegły (albo nawet więcej) i okna na północ w ponad 100-letniej kamienicy. Latem można było ocipieć od żaru.

Nagrzewa się tak jak każdy inny budynek, tylko wolniej.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: To nie wiem, u mnie było identycznie, okna na polnocny zachód. Jak były rekordowe temperatury to tylko zasłony zasuwałem i były normalne warunki w mieszkaniu ¯\(ツ)/¯

@vici A tak ogólnie to ze swojej strony polecam mieszkanie w kamienicy. Wysokie sufity robią robotę, duże przestronne pomieszczenia zamiast klitek 9m.
  • Odpowiedz
Jak były rekordowe temperatury to tylko zasłony zasuwałem i były normalne warunki w mieszkaniu ¯\(ツ)/¯


@Patyk_: Może miałeś na parterze mieszkanie a pod spodem piwnicę.

U mnie było jak w każdym bloku, tylko z miesięcznym opóźnieniem - pierwsze piętro. Zgodnie z fizyką zresztą, wolna akumulacja ciepła nie oznacza, że to ciepło nie zostanie zakumulowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vici: wszystko zależy od zakresu, piszesz "wszystko", ale to zależy jak wygląda mieszkanie i jak ma wyglądać. Pierwsza sprawa elektryka - zakładam, że do wymiany, pytanie jakie rozwiązania sobie wymyślisz, jakie jest przyłącze do mieszkania, czy będziesz zmieniał też przewody na klatce idące do mieszkania. Druga sprawa hydraulika - czy będziesz mocno przestawiał punkty. Trzecia sprawa ogrzewanie, czy jest miejskie, czy nie ma w ogóle, jak to rozwiążesz - klima, podłogówka
  • Odpowiedz
  • 0
@Piotrek00 1 piętro elektryka cała do wymiany hydraulika cała do wymiany, postawienia podłogi na legarach z poziomowaniem na calym mieszkaniu. Ogrzewanie z pieca dwubiegunowego. Myślałem o podłogówce, tylko czekam na wycenę. Tynki na ścianach do skłucia plus obniżenie sufitów o 10cm wraz z warstwą izlocyjno- wygłuszającą( taką mi polecono)
  • Odpowiedz
zniesienie gruzu to już grube koszty


@Piotrek00: ja na trzecim piętrze to bardzo fajnie rozwiązałem. Jako że nie mogłem rękawu na gruz powiesić, bo trzeba by było papiery ogarniać, to zrobiłem ramię z wysięgnikiem przymocowywane do balkonu, rolkę, i na linie opuszczaliśmy wiaderka z gruzem. 9m3 w trzy popołudnia ogarnięte, prosto do kontenera ^___^
  • Odpowiedz
@G06DbT: no tylko co to jest 9 m3 przy generalnym remoncie 120 m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Standardowy kontener z górką. Tutaj jest z 6-7 do wywiezienia.

@vici To jak bym miał strzelać z grubego palca, to bez 300k bym nie podchodził.
  • Odpowiedz