Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit

Mam pytanko do programistów backendowców zwolnionych w 2022-2024 roku, tych co trafili na bezpłatną ławkę b2b bądź postanowili na własną rękę zmienić pracę. Zróbmy uczciwą ankietę.

Backendowcy, którzy stracili pracę w 2022-2024 roku, z minimum 5-letnim doświadczeniem. Długo szukający bezskutecznie pracy w backendzie, którzy finalnie obniżyli oczekiwania finansowe żeby znaleźć nową pracę. Jaka była przez dłuższy czas wasza stawka oczekiwana i do jakiej ją obniżyliście, dzięki czemu znaleźliście nową pracę?

Jaka stawka wariaty

  • Znalazłem pracę za tą samą stawkę jakw poprzedniej 15.4% (8)
  • Znalazłem pracę ze stawką wyższą o 10-25zł/h 1.9% (1)
  • Znalazłem pracę ze stawką wyższą o 25-50zł/h 11.5% (6)
  • Znalazłem pracę ze stawką wyższą o >50zł/h 13.5% (7)
  • Znalazłem pracę obniżając stawke o 10-25zł/h 7.7% (4)
  • Znalazłem pracę obniżając stawkę o 25-50zł/h 5.8% (3)
  • Znalazłem pracę obniżając stawke o >50zł/h 44.2% (23)

Oddanych głosów: 52

  • 6
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: stawka godzinowa nie jest najwazniejsza. Nie wiem jak ktos kto ma wiecej doswiadczenianiz 3 lata i wiecej moze opierac sie o stawki godzinowe. Junior to rozumiem, ale lepszy mid i powyzej to nie dobrze wie, ze stawka godzinowa ma drugorzedne znaczenie
  • Odpowiedz
@bin-bash: co ty za głupoty #!$%@? usuń konto. Pracujemy w 99.99% dla hajsu. Z pozostałych 0.01 % autystów bez życia prywatnego pracujących dla pasji mamy niesamowita bekę


@nad__czlowiek: zapomnialem, ze jestes 30letnim juniorem z doswiadczeniem 3-4miesiace w IT. Otoz wytlumacze Tobie - stawka godzinowa uwno znaczy, jezeli jeszcze tego nie pojales po kilku miesiacach pracy to znaczy, ze srednio nadajesz sie do tej pracy. Liczy sie to ile trzeba pracowac
  • Odpowiedz
@bin-bash: W IT nie da się pracować 3-4h dziennie, po co szerzysz takie mity? równe 8h pracuje: junior, mid, senior klepacz
ponad 8h (darmowe nadgodziny) senior z innym fancy name typu #!$%@? czy tech lead/team lead i nie ma bata, żeby się wyrobić w 8h
  • Odpowiedz