Wpis z mikrobloga

Potrójna Korona Olicka tuż tuż. [Organizatorzy wrzucili mapy [LINK]](https://orlicka.potrojnakorona.pl/faq/trasa-mapa-i-gpx/). Mnie interesuje trasa tradycyjna na 80 km. Łatwo nie będzie, ale jakoś mega ciężko też nie. Suma wejść ok. 500-1000 m (zależy, na której mapie) niższa, niż na Śnieżnickiej w październiku. Ktoś jeszcze idzie?

Generalnie będzie super, tylko ten finisz z pętlą na Strzelińcu... to będzie rzeźnia. Będziemy zjeżdżać na poręczach. ;)

Zmiany, jakie poczyniłem od Orlickiej 2023:

- hardshell Salewa Ortles 3L GTX Pro zamiast 5-letniego losowego softshella 4F z membraną 8k/5k z promocji xd,
- kije trekkingowe Gabel,
- zmiana zwykłego plecaka 33L na Gregory Arrio 18L,
- bukłak 3L zamiast butelek plastikowych XD,
- dużo mniej jedzenia w plecaku i pierdół, na trasie wszystko jest,
- więcej treningów.

Od 2023 r. usprawniłem całe wyposażenie, ale najważniejsza i tak jest głowa. O dojściu do mety i tak decyduje mental. Trzeba mieć tu o [wskazuje na skroń]. Na trasie kusi fakt, że organizator zapewnia transport z punktów kontrolnych i łatwo jest się poddać. Nie ma problemu z powrotem do mety. Ostatnia część trasy, czyli dojście do Szczelińca, to stała wspinaczka o zawrotne 450 m, rozłożone na 20 km. Delicje.

Do zobaczenia na szlaku.

PS. Duży obrazek.

#gory #trekking #potrojnakorona #potrojnakoronaorlicka #sudety
#redtrekking --> mój tag do obserw/czarno
red7000 - Potrójna Korona Olicka tuż tuż. [Organizatorzy wrzucili mapy [LINK]](https:...

źródło: trasa w png

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@red7000: Szanuję, ale nigdy nie byłem w stanie zrozumieć idei takich wyryp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gregory Arrio 18L


@red7000: Jak się sprawdza ten plecaczek, bo myślę, o kupnie czegoś porządnego o podobnej wielkości?
  • Odpowiedz
  • 2
@wspomnienieciszy: Tak jest. Duszniki = HIV. Ostatnio nawet tam nie doszedłem, no ale jelitówka przez 1.5 tygodnia na kilka dni przed wyrypą mnie wypruła tak, że po 40 km po prostu zgasłem.

@JPRW Jest hydro, mieści się bukłak 3L, materiał dobry, pokrywa na deszcz, bardzo wygodna konstrukcja, ultra łatwe ściąganie/zakładanie, fajny sztywny stelaż na plecach ==> turbo ważne, jeżeli nienawidzisz uczucia mokrych pleców po założeniu plecaka. XD Mieści się pełen bukłak,
  • Odpowiedz
@red7000 szacun kolego.
Gregory Zulu 35, zmienony na Otrovox Travearse 20. Jednak ten cały stelaż i waga przesadzony w Zulu.
Różowa się zastanawia właśnie Arrio lub Nano 20.
Powodzenia Mistrzu.
  • Odpowiedz
@red7000 tak właśnie po męczarni z samym plecakiem 1,5kg uczyniłem. Nie ma stelaża mój obecny ale jest lekki wygodny (ʘʘ) Arrio20 jutro od rana będziemy z różowa obczajać.
Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze dla Ciebie!
Z szybkim się widujesz?
  • Odpowiedz
@wspomnienieciszy tak jak pisał autor, optymalizacja bagażu. Wielu rzeczy tak naprawdę nie potrzebowałem. Sporo nowych ubrań, które po złożeniu bardzo mało miejsca zajmują.
Co do Zulu 35 mam patent. Bierz mojego, 2 razy na plecach ( ͡º ͜ʖ͡º) będziesz miał nówke.
Tak na serio to gregory ma gwarancję dożywotnią, zrób zdjęcia, opisz, często naprawiają uszkodzenia z winy użytkownika.
  • Odpowiedz
@19michael86: Napisalem do nich, ale jak naprawa dziury o średnicy 2cm przekroczy stowe plus koszta wysylki, to kupuje kolejny plecak za 300zl i nawet nie ogladam sie na placenie za naprawy.
Jakbym znalazl latke klejącą 400D sam bym to ogarnął, ale nie moge nic znalezc, a szyć tego nie bede.

Wiesz co jak idziesz od rana do nocy w gory, przy czym, ujmijmy to biwakujesz sobie w wolnym czasie przyda sie
  • Odpowiedz
@wspomnienieciszy no w takim przypadku biwakowania to oczywiście w 20l nie zapakujesz. Ja z różową jestem raczej z typu fast hikingowców. Powerbanków, karimat, laterek nie noszę. Mini karimata tzw. poddupnik, apteczka, lekka kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, litr lub 2 wody, jakieś żarcie, kijki i tyle.
Z dźwigania lustrzanki po górach 3 lata temu się wyleczyłem.
  • Odpowiedz