Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś geodezyjna mapka, na której mozna zobaczyć granice działki wraz z granicami ogrodzenia?
Żeby widziec czy np. ogrodzenie nie wychodzi poza dzialke

I czy Geoportal.gov i Geoportal-krajowy mają aktualne dane? Bo przedwczoraj byl kolo mnie geodeta

Ps: czy na geoportalu krajowym nie ma jakiegos sposobu na większe przyblizenie? To maksymalne jest zbyt odlegle. Nwet w trybie mapy satelitarnej mozna bardziej rpzyblizyc niz na tym zwyklym

#pytanie #dzialka #geodezja #pytanie #dom #mieszkanie #geoportal #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos a ściągnij sobie aplikację geoportalu bo ja tam nawet ostatnio sprawdzałam przebieg płotu i wszystko ładnie widać. Geoportal ma aktualne dane, zdjęcia satelitarne ma często stare
  • Odpowiedz
@essos: @moniuszki nie sugerujcie się geoportalem, bo prezentowane tam dane należy traktować poglądowo. Jedyną pewną informację da wam geodeta (odpłatnie). Kupuje dane z urzędu i może je wam wytyczyć.
  • Odpowiedz
Dane na geoportalu to dane tylko i wyłącznie poglądowe. Bez analizy dokumentów nie jest się w stanie określić czy dana granica pokazana na geoportalu jest prawidłowa. Aby granica była "pewna" powinna pochodzić z opracowania geodezyjnego w którym zostało wykonane protokolarne jej ustalenie.
Nawet jeśli coś tam widać na geoportalu to jest to tylko do celów poglądowych.
  • Odpowiedz
Z opracowań geodetów. Ale bez analizy dokumentów nikt nie jest w stanie stwierdzić czy dana granica pochodzi z opracowania poprzedzonego ustaleniem granicy.
Równie dobrze ta granica, która się wyświetla w geoportalu może być granicą z wektoryzacji rastra. W takim przypadku błąd opracowania może wynosić nawet do kilku metrów
  • Odpowiedz
A da się jakoś sprawdzić z kiedy mają dane?


@essos: Geoportal zaciąga dane z innych lokalnych systemów, stąd aktualność w geoportalu to data zaciągnięcia bazy. Ale to nie ma nic wspólnego z Twoim pytaniem. Tak jak piszą mirki, liczy się źródło danych, ale w tym lokalnym systemie. Tak, wiem to poje...na akcja
edit, napisz jaki powiat to Mirki wrzucą ci linka do bazy powiatowej
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku Geoportal właśnie zaciąga z baz powiatowych, miejskich
@essos odpal geoportal i włącz warstwy ewidencja i sytuacja.
Zainstaluj sobie aplikacje Geoportal2 na android, wyszukaj swój powiat, znajdź interesujące cię miejsce.
Jeśli kiedykolwiek geodeta robił coś w okolicy i pomierzył ten płot o który pytasz powinien on być w bazie. Jeśli nie to trudno, z orto niewiele porównasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@ondraszek: Na geoportal-krajowy nie ma czegos takiego w zakładce "warstwy"
Na geoportal.gov mozna cos takiego zaznaczyc, ale chyba nie pokazuje sie okgorodzenie, bo takie przerywane i ciagle linie są tez na dzialkach gdzie nie ma ogrodzenia. NIe wiem w ogle po co są te linie

Tak poza tym, gdy kilkne na "Pobierz raport o zagospodarowanie przestrzennym" w ktorym mam plik z linkiem do portalu mapowego, ktory rpzekirowuje do jakiejs strony
essos - @ondraszek: Na geoportal-krajowy nie ma czegos takiego w zakładce "warstwy"
N...

źródło: dssd

Pobierz
  • Odpowiedz
@essos tylko Geoportal gov bo ten drugi to jakiś twór komercyjny.
Tak, może przekierować do portalu gminy lub powiatu.
Te linie przerywane to granice użytków, pastwisko w tym wypadku co pokazałeś
  • Odpowiedz
  • 0
@ondraszek: tam nie ma pastwiska. Od prawej jest moja działka, a od lewej sąsiada. Na tej lini posrodku ktorą zaznacyzlem na pomaranczowo powinno byc moje ogrodzenie, ale go nie widac, bo ta linia przerywana i ciągla niebieska są tez na innych dzialakch bez ogrodzenia
essos - @ondraszek: tam nie ma pastwiska. Od prawej jest moja działka, a od lewej sąs...

źródło: linie2

Pobierz
  • Odpowiedz
@essos włączyłeś warstwę sytuacja? Widocznie ogrodzenie nie było nigdy mierzone przez goedete, linia niebieska, czyli granicą, może pokrywać się z granicą użytku gruntowego, ta przerywana linia. Na mapie geodezyjnej to jest jako pastwisko, w terenie niekoniecznie musi tak być.
Co chcesz finalnie osiągnąć? Chcesz się budować? Sprzedać? Zatarg z sąsiadem?
  • Odpowiedz
  • 0
@ondraszek: Chce sprawdzić czy przypadkiem moje ogrodzenie, a raczej moich rodzicow nie wchodzi na teren sąsiada, bo ostatnio zaczął miec o to petensje przy pkazji wizyty geodety na dzialce obok.
Z tego co mi ojciec gadał to gdzies 2001 roku byl jakis godeta ktory wyrysowal troche inaczej linie niz te co są teraz mapy kiedys jakos prosto bylo, a teraz po skosie czy jakos tak). Z tego co ojciec mowi
  • Odpowiedz