Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad nowym autem, jednak wiem, że nie będę go chciał zatrzymać na dłużej, bo widzę że po okresie 4-5 lat zaczynają się sypać.

Mam jdg na ryczałcie, nie jestem vatowcem więc i tak place cenę brutto.

Czy lepszy będzie najem z wysokim wykupem czy leasing z wysokim wykupem ? Czy to jeden chu_j ?

Myślę nad renault Austral za ok 155k, na 48mc.
Wpłata 20%
Przy najmie rata 1900, przy leasingu 1500 (wykup ok 95k)
Gwarancja+serwisowanie 1k rocznie.
Wszystkie ceny brutto.

#motoryzacja #renault #auto
  • 13
  • Odpowiedz
@Ernando: Leasing z takim wykupem może być problemem. W sensie, 60% po 4 latach, to mało realne ;)

U mnie w leasingu 35%, no może 40% to byłby max.
  • Odpowiedz
bo widzę że po okresie 4-5 lat zaczynają się sypać.


@Ernando: sypią się bo ludzie o nie, nie dbają. Robią serwisy według tego co zaleca producent a tam są bzdury w stylu:
- wymiana oleju co 30kkm
- brak wymiany oleju w skrzyni
- brak serwisu klimatyzacji (co doprowadza do
  • Odpowiedz
@Ernando: ja mam ryczałt i każda fv która księguje jako koszt to na koniec kwartału daje znać księgowej żeby zaliczyła ten VAT który zapłaciłem na poczet podatku dochodowego. Mozna tez ubiegać się po prostu o zwrot do US ale to wiąże się z kontrolą.
  • Odpowiedz
@Ernando: jesli sie nie myle, to Renault ma tez w ofercie kredyt balonowy - jedna z opcji zakonczenia jest oddanie auta dealerowi na koniec finansowania i wziecie nowego. Tylko tak, jesli chodzi o harmonogram serwisowy producenta, to oni zalecaja wymiane oleju i serwis auta CO DWA LATA lub 30k km. To jest absurd i zabjstwo nie tylko dla silnikow 1.3 TCe, ale wszystkich silnikow obecnie eksploatowanych.
  • Odpowiedz