Wpis z mikrobloga

Chciałbym dzisiaj pomówić o tym, że stereotypy to tylko stereotypy, a rzeczywistość może mylić. Miałem w liceum dwóch przegrywów i dwie Julki z bardzo dobrych domów. Przegrywy siedziały na lekcji i albo coś pohukiwały albo patrzyły się w ścianę, w zasadzie to powinny być w klasie specjalnej, no ale jakoś ich przepychano dalej. Minęło wiele, wiele lat. I co się okazało? Przegrywy zapieprzają w jakimś kołchozie i chleją codziennie - jakby był łatwy dostęp do broni, to pewnie walnęłyby sobie w łeb. Natomiast Julki to taka typowa klasa średnia, ale bez fajerwerków typu Ferrari na podjeździe. Oznacza to tyle, że możesz mieć wszystkie możliwości w życiu, a jednak nie wyjdziesz poza wycieczkę na Malediwy raz na dwa lata. #praca #psychologia #kariera #kariera
  • 8
  • Odpowiedz
@TooFast: ja pochodzę z biednej rodziny, czesto miałem ciężko... ze względu na to, że rodzice nie mieli za dużo kasy. Nie byłem kujonem, ale też nie byłem jak Ci goście. Ale teraz mam własną firmę i rzekłbym, że dobrze zarabiam. Więc zdaje mi się, że wszystko zależy od wielu czynników: dobry czas, dobre miejsce, dobra decyzja. Dużo zależy od nas, otoczenia i przede wszystkim od Boga.
  • Odpowiedz
@TooFast: każdy ma wolną wolę, Ty też masz. Co do tego co piszesz, niektórzy też muszą nauczyć się miłosierdzia, a inni np. pokory, dla Boga Ty jesteś duchem, a ciało jest tymczasowe. Tylko ducha zabierasz na drugą stronę. Stąd musisz w życiu nauczyć się głownie miłosierdzia i pokory.
  • Odpowiedz
  • 0
@zapek No jeszcze był taki światopogląd religijny jak predestynacja jak już całość rozpatrywać - nie wierzę w żadną z tych teorii, ale jak już ktoś wierzy, to dlaczego jedna ma być bardziej prawdziwa niż inna
  • Odpowiedz
@TooFast: wiesz, wszystko jest kwestią wiary, jeśli teraz np. pojawią się anioły, to zawsze możesz powiedzieć, że to kosmici chcą wkręcić Ciebie, a cuda, które robią to zwykła zaawansowana technologia.

Jeśli nie wierzysz, to masz o tyle łatwiej, że dla Ciebie tylko los i Twoje/innych decyzje. Ja mam łatwiej, bo wierzę w Boga i wiem, że mi pomaga. Ale nie zamierzam Cię naprowadzać, bo masz własną wolną wolę.
  • Odpowiedz
@TooFast niom, dla niektórych życie w niczym się różnią od życia chomika, który biega w kołowrotku. Pić jeść spać, jak tamagotchi tylko pić jeść spać
  • Odpowiedz