Wpis z mikrobloga

Plusujcie potężną krakowską Kładkę Bernatkę.
+ Osobne pomosty dla rowerzystów i pieszych.
+ Pięknie oświetlona.
+ Świetnie usytuowana komunikacyjnie.
+ Po obu stronach Kraków, a nie Warszawa
+ Łączy, nie dzieli.

Stolica może jedynie patrzeć z zazdrością i sypać głowę popiołem. Oddajcie nam Syrenkę bo nie zasługujecie na nią.

#krakow #warszawa #heheszki
piotrsnow - Plusujcie potężną krakowską Kładkę Bernatkę.
+ Osobne pomosty dla rowerzy...

źródło: Screenshot_1

Pobierz
  • 58
@piotrsnow: to jest kładka której nikt nie chciał ale lobby turystyczne które zniszczyło Stare Miasto, Kazimierz, teraz chce wypchnąć turystami mieszkańców z Podgórza

tak samo kolejna kładka która zniszczy unikatowe zakole Wisły pod Forum by wydajniej pompować turystów do knajp lokalnych bonzów ze zgentryfikowanego Parku Kulturowego Stare Miasto by można było opłacić studenciaków z Kielc i Podkarpacia

ha tfu na obie kładki, podczas gdy na wysokości Salwatora i Dębnik mieszkańcy nie
@piotrsnow: ogólnie most w Warszawie jest świetnym pomysłem, co potwierdza liczba osób które po nim łażą, wczoraj po pracy jak tam byłem to był tłum.
Ale jest to też jego największa wada. Brak wydzielenia DDR powoduje że jest to miejsce w którym nie da się poruszać na rowerze. Imo jeśli to naprawią ( i dodadzą przejscie dla pieszych na jego końcu w stronę centrum) to będzie jednym z lepiej ocenianych projektów
“Osobne pomosty dla rowerzystów i pieszych” - jeden dla pieszych, a drugi dla pieszych i rowerzystów ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło przejechać przez kładkę bez konieczności wymijania jakichś bab, które nie potrafią w znaki


@Szekterr: kiedyś stali za kładką dwaj strażnicy miejscy to zagadałem w sprawie pieszych na rowerowej, jeden udawał że mnie nie słyszy a drugi zapewnił że również na to