Wpis z mikrobloga

Borze jak ja kocham Alpine Linux. Od tygodnia p^#$łem się z coreos, vmware photon, micro suse, jak pod nosem miałem to złoto. A potrzebuję tylko malutkiego szybkiego OS na którym odpalę dockera

Nie ma zasranego systemd dla zwierząt. Support Xen prosto z pudełka. Ustawienie tego zajęło mi może 10 minut i elegancko śmiga jako dom0. Najszybszy manager pakietów.
Zmieścił się na powolnym i trochę zajechanym eMMC i jeszcze zostało 5x tyle miejsca, uruchamia się 3 sekundy.

Niestety chciałem jeden port ethernet dać dom0 a jeden domU który odpali dockera ale nie pykło bo się okazało że ten #qnap ma oba na usb xD i nie bardzo mogę zrobić passthrough tylko jednego bo mają ten sam id

USB to LAN 2.5Gbps ID 0bda:8156 QNAP
USB to LAN 2.5Gbps ID 0bda:8156 QNAP

#linux
assninja - Borze jak ja kocham Alpine Linux. Od tygodnia p^#$łem się z coreos, vmware...

źródło: mouth-drop-woah

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A potrzebuję tylko malutkiego szybkiego OS na którym odpalę dockera


@assninja: Chłop odkrył że OS robiony jako host dockera jest idealny do, uwaga uwaga, dockera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już w następnym odcinku OPa: "Debian, czy dobry na serwer?" oraz "czy korzystać z Archa by mieć świeże pakiety?"

Nie ma zasranego systemd dla
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: dobra dobra, Xen to nadal jest podstawa do Qubes OS, a wszystkie fajne dzieciaki go używają, w tym ja.

Alpine oczywiście używam do kontenerów ale straciłem tydzień zadzim spróbowałem na hosta. Zamiast tego pierdzieliłem się głównie z Fedora Core która miała być dedykowana jako host dock... podmana, ale jednak ciągle coś się sypało
  • Odpowiedz
Chłop odkrył że OS robiony jako host dockera jest idealny do, uwaga uwaga, dockera ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: Alpine nie jest przeznaczony stricte jako host Dockera, po prostu mało zasobów żre i się sprawdza. Tak samo Alpine ma wersję na telefony i to działa (jako tako)
  • Odpowiedz