Wpis z mikrobloga

Mirasy uczę się już około rok pythona, planuję zawodowo iść w kierunku web development, bądź data science. Do tej pory nie miałem w ogóle do czynienia z linuxem, chciałbym ogarnąć jakieś jego podstawy. Możecie mnie nakierować na czym się skupić podczas jego nauki, w jakim kierunku iść wiedząc że planuję rozwijać się w stronę web dev/data science?

Mirasy pomożecie?
#it #programista15k #programowanie #python #linux
  • 13
  • Odpowiedz
Mirasy pomożecie?


@Dejdwid96: zostaw te pierdoły i zajmij się czymś pożytecznym, co zagwarantuje ci prace, a nie pchasz się w defaultowym kierunek, na który rzuca się połowa kraju
  • Odpowiedz
  • 0
@ly000: Prawdę mówiąc to ja nie liczę w ogóle na pieniążki, w zasadzie to mam inne źródło dochodu, a it to 4fun. Zawsze mnie to fascynowało, teraz mam czas i zgłębiam temat. Jak dostane robote o ile dostane to ja liczę na najniższą krajową, a w zasadzie to mam to w dupie ;D Więc chill.
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: musisz wymyślić do czego konkretnie ten linux będzie ci potrzebny i zacząć z niego korzystać. możesz np. zainstalować arch linuxa na drugim dysku (korzystając z archwiki) i zacząć go używać na co dzień jako swój główny system. możesz też np. zacząć hostować serwer jakiejś gry albo jakąś stronę internetową (np. z użyciem python / django) na VPS. chodzi o to, żeby poruszać się w tym środowisku na co dzień. potem
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: jako osoba od 10 lat korzystająca z Linuxów do celów zawodowych odradzałbym Ci wszelkie książki i płatne kursy a polecał po prostu zainstalowanie na początek Debiana i w praktyce rozpoczęcia zabawę z Linuxami + odpal jakiś najprostszy tutorial na youtube o podstawowych komendach. Dobrze będzie jeżeli coś na tym Linuxie nie będzie Ci działać np. ze sterownikami jakiś sprzęt i będziesz musiał naprawić na nim te problemy. Wtedy popytaj na
  • Odpowiedz