Wpis z mikrobloga

Jak się zaproponuje podatek od pierwszej nieruchomości, to często się pojawia komentarz:

A co jak ktoś nagle odziedziczy mieszkanie czy ziemię? Podatki go zrujnują!!


Celna uwaga - dziedzicznie też należy opodatkować.

A jak ktoś uważa, że podatki za odziedziczenie nieruchomości + podatki od posiadania nieruchomości są zbyt dużym obciążeniem, to na szczęście jest proste wyjście - nie ma przymusu przyjęcia spadku, po problemie, 0 zł podatku

Niestety takie rozwiązanie nigdy nie wejdzie w życie, bo większość ludzi to nieroby i wolą, żeby praca była opodatkowana zamiast majątku

#podatki #nieruchomosci
  • 62
@strfkr no właśnie, wara od owoców cudzej pracy, czyli owoców pracy moich rodziców ( ) jak będą chcieli to przepuszczą to co do grosza przed śmiercią, i zostawią mi i siostrze w spadku same długi. Wtedy rozumiem kapitan państwo spłaci za mnie połowę, czy ile tam podatku proponujesz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

tylko że zazwyczaj zapracowałem na ten spadek tyle samo co ta
@strfkr: a zeby cie jeszcze dupa zapiekla, to tak miedzy nami sprzedaje niedlugo mieszkanie, ktore kupilem w 2019 (uroslo ok 250-280kola przez ten czas) zeby kupic dwie kawalerki na starowce i na booking jazda dla niemca wynajem za euraski. Czasami norwegowie
highsky - @strfkr: a zeby cie jeszcze dupa zapiekla, to tak miedzy nami sprzedaje nie...

źródło: down

Pobierz
  • 2
@b7kj:

Czekaj czekaj, chciałbyś korzystać z owoców cudzej pracy, w formie odprowadzania do budżetu państwa ekstra podatku od tych owoców, nie przykładając ani trochę wysiłku w ich wyprodukowanie? Ciekawe ( ͡º ͜ʖ͡º)..


Tak, uważam, że powinny istnieć podatki. A skoro muszą istnieć to najlepiej pobierać je od osób, które to najmniej dotknie, czyli ludzi martwych w pierwszej kolejności.

A co, ty uważasz że nie powinno być
@strfkr Ty mi nie mów o swoich urojeniach, tylko odpowiedz na pytanie które Ci zadałem. Chcesz opodatkować czyjś odziedziczony majątek na który wg Ciebie nie zapracował, żeby samemu skorzystać ze środków których nie wypracowałeś, czy nie?

A proszę Cię bardzo - w idealnym świecie nie miałbym nic przeciwko płaceniu podatków w jakimś ograniczonym zakresie, jednak płacenie np. 1k+ składki zdrowotnej co miesiąc, żeby potem czekać na SORze z zapaleniem wyrostka kilka h,
@strfkr każdy ma inny przepis. ja np uwazam że konsumpcja niespożywcza powinna byc opodatkowana, podobnie zyski z wielkiego kapitału. Naród powinien być motywowany do oszczędzania i budowania bogactwa. Tak żeby Kowalskiemu możliwie mało zabierać za podstawowe rzeczy i jak chce oszczędzać to proszę bardzo.
  • 0
@b7kj:

Ty mi nie mów o swoich urojeniach, tylko odpowiedz na pytanie które Ci zadałem. Chcesz opodatkować czyjś odziedziczony majątek na który wg Ciebie nie zapracował, żeby samemu skorzystać ze środków których nie wypracowałeś, czy nie?


czy ty jesteś analfabetą? Napisałem ci przecież:

"Tak, uważam, że powinny istnieć podatki"

A proszę Cię bardzo - w idealnym świecie nie miałbym nic przeciwko płaceniu podatków w jakimś ograniczonym zakresie


czyli w nieidalnym świecie,
Tak, uważam, że powinny istnieć podatki. A skoro muszą istnieć to najlepiej pobierać je od osób, które to najmniej dotknie, czyli ludzi martwych w pierwszej kolejności.

@strfkr Przeraża mnie że komuchom takim jak ty, nawet przez głowę nie przyjdzie że ludzie harują bo chcą lepszego życia dla swoich dzieci.
  • 1
@strfkr: takim sposobem do*ebie się najbiedniejszym a fliperzy będą mieli radochę bo będą kupować takie nieruchomości za bezcen i sprzedawać za trzykrotność wartości, gratuluje myślenia xdddd