Wpis z mikrobloga

Trening bicepsów i przedramion do oceny. LOL. Wrzucam bo po prostu trochę inaczej teraz ten trening wygląda.
Jest typowo kulturystycznie, pełny zakres ruchu, brak zarzucania, spięcie, powolna ekscentryka, celem jest przećwiczenie bicepsów/przedramion, ich pompa, przy generowaniu jak najmniejszego zmęczenia reszty ciała... Bo nie chce aby taki trening negatywnie wpłynął na główne treningi, przeszkodził w robieniu PR-ów.

Na biceps robię przeważnie 3-4 ćwiczenia 9-12 serii łącznie, pompa rozwala łapy :P Taki trening ma to też pozytywny wpływ na łokcie, które dzień wcześniej dostają zawsze po dupie przez robięnie ciężkich 1RM w wyciskaniu + katowaniu tricepsów. Katując tricepsy zawsze warto zadbać o jakiś balans i porobić coś na te bicepsy :) Oczywiście nie jakieś durnoty w stylu 3RM w uginaniu o kolano, to jest absolutna głupota szczególnie dla trójboisty.

Dość długo narzekałem też na przedramiona, ale w końcu zaadaptowały się do obciażeń i mogę coś zacząć je ćwiczyć. Nie chce z nimi przesadzać, bo bolące przedramiona, utrudniają potem każdy trening.
Dlatego na spokojnie zrobiłem wrist curls hantlą 30kg 3x12, nic specjalnego, pełny zakres, powolne ruchu bez szarpania.
Potem trening z pałką... kilka różnych ćwiczeń w obwodach i tyle, aż przedramiona paliły.
Tutaj link do różnych ćwiczeń https://youtu.be/bH7FFCzL1-E

Jeszcze zrobiłem ściskacze Captain of Crush 2, 3x10, ściskacze mają to do siebie, szczególnie te mocne, że można łatwo przesadzić, dlatego większy zakres powtórzeń i ściskacz na sam koniec treningu gdy przedramiona są już zmęczone i spompowane...Bo naprawdę przesadzi się z treningiem ze ściskaczami to potem to negatywnie wpływa na wszelkie wyciskania, a ostatnio długo się z tym męczyłem i nie chce powtórki :P

Wide grip bb curls 4x15 40kg
Concentric curls 4x15 12,5kg
Alternate Hammer curls 30kg 3x8
DB wrist curls 30kg 3x12
Forearm mace 4x
Gripper CoC 2 3x10

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 1