Wpis z mikrobloga

Dobra, montuje klimę, koleś z polecenia do którego dzwoniłem mówił że oni montują głównie chińczyki (to pewnie Gree/Daikin i inne) ale mogą w sumie zamontować wszystko, jakieś samsungi, LG, Panasoniki też montują jak klient sobie zażyczy.

I teraz pytanie: zwracać uwagę na jakieś konkretne funkcje których przeoczenia bym później żałował? Głośność? jakieś filtry, nawilżacze, jonizatory #!$%@? muje? Ktoś z Was się na tym zna/poleci coś?

Moc jaką myślę zamontować to te słabsze 2.5 do 3.0 kW.

Monter coś tam wspomniał że niektórzy producenci mają grzałki przy zewnętrznym agregacie które działają (ciągną prąd) cały czas jak jest temperatura minusowa a niektórzy mają takie które załączają się tylko co jakiś czas/jak pracuje czy coś takiego - muszę dopytać.

#budownictwo #nieruchomosci #budowadomu #mieszkaniedeweloperskie
  • 11
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: ostatnio montowałem klimę i mam Airwell. Z tego co słyszałem LG ma problem z głośną pracą jednostki zewnętrznej. Jakieś filtry itp. to pic na wodę.
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: nie zgadzaj się na pojemnik na skropliny. Często dają takie gówno co się zapełnia po dwóch dniach i trzeba co chwile to opróżniać. Zrób tak żeby było dobre odprowadzenie wody bezobsługowe. Podziękujesz mi później
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: Ja bym patrzył który producent wymaga serwisu tylko 1 raz w roku, bo większość podobno wymaga 2 więc to dodatkowe kilka stówek rocznie przez okres trwania gwarancji. Ewentualnie pytaj go które ławtiej i taniej serwisować, czy mają dostęp do części zamiennych itp.

Moc jaką myślę zamontować to te słabsze 2.5 do 3.0 kW.

Monter coś tam wspomniał że niektórzy producenci mają grzałki przy zewnętrznym agregacie które działają (ciągną prąd) cały
  • Odpowiedz
A to nie jest tak że lepiej zamontować większą i używać jej na 30% mocy to nie dość że wtedy chodzi ciszej to pobiera mniej prądu niż gdy weźmiesz mniejszą i będziesz ją żyłował na większych obrotach?


@Zabi96: ja właśnie czytałem odwrotnie, przewymiarowując klimę podobno sprawiasz że słabo się moduluje w niskim zakresie mocy i będzie się co chwila wyłączać i włączać, a taka mniejsza będzie bardziej równomiernie chodzić cały czas,
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: nie polecam tego 2.5kW, to nawet na kawalerkę dobrze nie wystarczy. ja bym spokojnie walnął 5kW. niestety za każdym razem jak wynajmowałem mieszkanie, spotykałem się z tanią klimą o zaniżonej mocy która nijak ma się do upałów i metrażu mieszkania
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: pamiętaj że jak masz wybór między sypialnią a salonem, a nie chcesz splita, to zawsze sypialnia. nie słuchaj też kitu że "przeleci" powietrze z salonu do sypialni - nie przeleci, będziesz się smażyć w nocy
  • Odpowiedz