Wpis z mikrobloga

Witam, czy może mi ktoś powiedzieć jak to naprawdę jest z tymi suszarkami policyjnymi? Podczas jazdy motocyklem zostałem zmierzony taką niebieską suszarką ultralyte. Pomiar pokazał 85km/h. Jestem świadom, że przekroczyłem prędkość w zabudowanym, ale w moim starym Suzuki licznik analogowy w porównaniu do GPS zawyża ponad 10km/h i jestem pewien, że moja rzeczywista prędkość wynosiła mniej.... Suszarka była takiego typu, że nie było żadnego zdjęcia ani widocznego mojego pojazdu tylko mały ekranik, na którym była widocznia jedyna zmierzona prędkość. Może ktoś mi powiedzieć czy jeśli nie ma pomiaru z widocznym numerem rejestracyjnym ani nawet pojazdem, można tego nie przyjmować i się z tego wybronić? Przecież w takiej sytuacji można zrobić pomiar na losowym pojedzie poruszającym się w pobliżu i wmówić komuś, że to jego prędkość...No i druga sprawa, skoro w samochodach pomiar musi być wykonany między reflektorami to w takim razie jak powinien być przeprowadzony prawidłowy pomiar w motocyklu? #polska #policja #mandat #motocykle #motoryzacja
  • 26
@Shuwaks: Przy tym przykładzie powstaje jakaś szkoda, więc musiała być jakaś przyczyna powstania szkody i w takim wypadku zeznania policjantów są brane pod uwagę. Ale wyobraź sobie, że ktoś jedzie 200 km/h, a policjant stał na poboczu i nie zmierzył mu prędkości oraz nie było w okolicy żadnego monitoringu - myślisz ze policjant może zrobić coś takiej osobie? Może co najwyżej cmoknąć się w trąbkę. Inaczej byłoby mnóstwo policjantów dających mandaty
@Shuwaks: to pytasz się policjanta na jakiej podstawie określa odległość z palca? Równie dobrze może określić prędkość na oko i wystawić mandat, sprawa w sądzie odbywa się na faktach, policjant może stwierdzić, że widział cie jak wybijasz szybę, ale nie może stwierdzić czy 15m to jest tam czy 16,5.

Radar bez filmu nie różnego pojazdu obecnie są nielegalne w Polsce, mało tego film ma trwać więcej niż ileś tam sekund .
@jankowalski811 Cześć, odezwij się do @AradoAkbar - On jest ekspertem od spraw liczników samochodowych / motocyklowych. Ostatnio twierdził że śmiało można latać więcej niż jest dozwolone, bo wskazówki w licznikach zwyczajnie kłamią. Na pewno doradzi Ci co zrobić w twojej sytuacji.