Wpis z mikrobloga

Kupiłem od oszusta na OLX telefon który kupił na firmę w plusie. Na czacie zapewniał mnie, że telefon nie jest obciążony ratami. Tydzień temu pojawił się komunikat, że Polkomtel zablokuje telefon jeżeli raty nie będą spłacone w terminie. Próbowałem skontaktować się ze sprzedającym i odebrał telefon ale od razu się rozłączył. Zgłosiłem cały proceder na Olx ale na razie bez odzewu..
Co w tej sytuacji zrobić?

-Iść na policję i zgłosić tego gościa
. Dać telefon do serwisu żeby zmienili płytę główną tym samym zmieni się numer Imei
- Czekać jak zablokują telefon i sprzedać go na części

#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #telefony #olx #allegro #oszustwo #elektronika #policja #afera
snorli12 - Kupiłem od oszusta na OLX telefon który kupił na firmę w plusie. Na czacie...

źródło: 1000002095

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@snorli12 Raty nie są u producenta tylko operatora. Sam sobie jesteś po części winien. ¯\(ツ)/¯

Jaki będzie scenariusz? Jak koleś robi takie numery regularnie to po paru latach dostaniesz list z jakiegoś sądu, że typ został skazany za masowe oszustwa, nie ma nic i z zobowiązaniem go do naprawienia szkody. Także możesz już pożegnać się z hajsem, ale szykuj sie na 2h składania zeznań w postaci 2 kartek A4. Oszustwa internetowe (przynajmniej
  • Odpowiedz
@snorli12 na olx już oferują zdjęcie blokad operatora. Nie wiem jak to wygląda w kwestii prawnej ale to przerzucanie winy na Bogu ducha winnego kupującego to patologia.
  • Odpowiedz