Wpis z mikrobloga

Straciłem zdolność logicznego myślenia, nie pamietam co robiłem dwie minuty temu, moje wypowiedzi są pozbawione sensu, często zapominam co mam powiedzieć, gubię się w znanych mi miejscach, często nie rozumiem co się mówi, nie potrafię się na niczym skupić, często mam uderzenia gorąca, piecze mnie twarz.
Co mogę z tym zrobić?
Co to może być? #przegryw #chorobypsychiczne #medycyna #psychiatria #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
Może być schizofrenia, aczkolwiek objawy powinny utrzymywać się minimum miesiąc i typowym objawem u Ciebie jest zaburzenie pamięci. Najpierw pasowałoby prześwietlić głowę, żeby wykluczyć przyczynę organiczną. Twoje objawy są na granicy neurologii i psychiatrii. Jak nic nie wyjdzie w badaniach obrazowych to zostaje psychiatra. A tak zapytam jeszcze. Ile masz lat? I czy słyszysz jakieś głosy w głowie?
  • Odpowiedz
@xXNarutoXx: za mało lat na jakieś otępienie. Możesz iść od razu do psychiatry z czymś takim, aczkolwiek możliwe, że będzie chciał się upewnić przed postawieniem diagnozy, badaniem obrazowym głowy czy nie ma jakiejś organicznej przyczyny takich zmian. Chorujesz na coś, albo rodzina?

niskie ciśnienie tętnicze 190/130

To jakiś żart z tym ciśnieniem? Przecież to jest w ch*j wysokie, z takim to kolego na sor się kwalifikujesz w tej chwili.
  • Odpowiedz
@xXNarutoXx: Depresja albo wczesne stadium psychozy jakbym miał z własnego doświadczenia powiedzieć. Zależy też dodatkowo od innych objawów. W moim przypadku w wstanie psychotyczno-depresyjnym pierwsze co dostało najbardziej po dupie to faktycznie funkcje kognitywne, skupienie, pamięć. Wizyta u psychiatry nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz