Wpis z mikrobloga

Przypominam, że inflacja w USA rośnie, do tego dochodzą wczorajsze dane:

-PKB wzrosło w poniedziałek, wskazuje 2,8 procentową stopę wzrostu w pierwszym kwartale, w porównaniu z odczytem 2,3 procent w zeszłym tygodniu.

-Manufacturing Index -Indeks produkcyjny w marcu wzrósł do 50,3 proc. To wzrost z 47,8 proc. w lutym i większy wzrost niż 48,1 proc. oczekiwany przez ekonomistów

Także to nie są dobre dane, to stymuluję gospodarkę a co za tym idzie również inflacje, tak się z nią nie walczy !!!! a przecież chca osiągnąć 2% - także teraz ten cel im się oddala
Swoją drogą wykryli również ptasią grypę u krów która spowoduję wzrost cen mięsa i mleka ( a i tak są wysokie)

Moje argumenty, żeby zapomnieć o obniżkach, chyba że chcą tylko pogorszyć sytuację:

1- Odwrócona krzywa dochodowości ( czyli w krótszym okresie czasu dostajesz większy procent niż w dłuższym okresie, czyli płacą więcej za okres np. 5 lat niż 10 lat - powinno być na odwrót
2- Money supply m2 spada (pieniądze które posiadasz przy sobie oraz na koncie w banku) -bardzo zły wskaźnik ekonomiczny
3- Comercial bank lending - ( pożyczki bankowe) spadają, kolejny fatalny wskaźnik
4-Lludzie nie mają już oszczędności - wskaźnik ekonomiczny FICO
https://wykop.pl/wpis/75525287/tak-tylko-wspomne-badzcie-ostrozni-jak-wiemy-stopy
5- Ropa rośnie - bardzo inflacyjne
6- Energia rośnie -inflacyjne
7- Spadek dolara - im słabsza waluta tym gorze walczy się z inflacją
8- Silny rynek pracy ( ludzie stymulują gospodarkę powodując, że inflacja rośnie, a przecież jeszcze się z nią nie uporali)
9- Migranci, muszą jeść, mieć opiekę zdrowotną mieć dach nad głową - płacą za to podatnicy
10- Dodruk pieniędzy, rząd wydaje bilion dolarów (milion milionów) co 100 dni - również inflacyjne
11- Jedzenie jest droższe jaka, mięso itd
12- Christopher Waller członek rady gubernatorów FED (ostatnio potwierdził ostatnio na konferencji w NY to co mówię od jakiegoś czasu)
"Widzę, że produkcja gospodarcza i rynek pracy wykazują ciągłą siłę, podczas gdy postęp w redukcji inflacji spowolnił"
"Ze względu na te sygnały nie widzę pośpiechu w podjęciu kroku, aby przyspieszyć rozpoczęcie łagodzenia polityki pieniężnej"
"Uważne jest utrzymanie tego kursu na obecnym restrykcyjnym stanowisku być może dłużej niż wcześniej sądzono, aby pomóc utrzymać inflację na trwałej trajektorii w kierunku dwóch procent"
"Poczyniliśmy duże postępy w zmniejszaniu inflacji w ciągu ostatniego roku, chociaż odczyty w ciągu ostatnich dwóch miesięcy były rozczarowujące"
"Moim zdaniem należy zmniejszyć ogólną liczbę cięć stóp procentowych lub przesunąć je w czasie w odpowiedzi na ostatnie dane"
13- dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink rozmawiał ostatnio z Jimem Cramerem i stwierdził że inflacja jest sticky, wierzy, że będziemy mieli wyższą inflację, niż większość ludzi wierzy, ale to pomoże ludziom( kompletny debil)
14 - Zniszczenie mostu w Baltimore - póki się z tym nie uporają będą opóźnione dostawy - nowych samochodów, ciężarówek cukru oraz węgla, oczywiście, że są inne porty gdzie to można rozładować, ale to spowoduje korek w porcie - to trzeba przerzucić na konsumentów
15 - Zakłócenia na morzu czerwony, Huti powiedzieli aby atakować statki w pobliży Przylądka Dobrej Nadziei
16 - Ostatnia rozmowa z reporterem Janet Yellen, stwierdziła, że inflacja będzie rosła m/m
https://wykop.pl/wpis/75433533/posluchajcie-tego-bo-mocno-na-glowe-upadla-choc-w-
17- Ostatnia przemowa Powella
https://wykop.pl/wpis/75650295/jeszcze-raz-musze-napisac-post-bo-nawalilem-litero
18- PKB rośnie
https://nypost.com/2024/03/28/business/economy-expanded-faster-than-expected-on-boost-from-shoppers-strong-job-market/
19 - Wysokie raty za zaciąganie długu na kartach kredytowych
20- Duże raty za hipoteki
21- Większa płaca minimalna - również inflacyjne
22- US10Y rośnie (od momentu jak zacząłem rozmawiać na ten temat czyli od kilku miesięcy, kto zainwestował parę groszy to zarobił)
23 - upadek Chin ( 1 gospodarka świata) bankructwo sektora budowlanego oraz żelaza

#gielda #polityka #ekonomia #gospodarka
  • 7
@innv:
Racja chociaż kto wie, poprawiłem się musiałem gdzieś błądzić myślami jak pisałem post a trochę tego było :)
W sensie chodziło mi o to że są atakowane statki na morzu czerwonym. Nie będą się cackac i będą walić rakietami w te które płyną nawet w kierunku Przylądka. A najlepiej jakbym to zignorował i po prostu napisał, że morze czerwone jest atakowane i są zachwiane łańcuchy dostaw