Wpis z mikrobloga

Posłuchajcie tego, bo mocno na głowę upadła!!!! Choć w jednej chwili powiedziała prawdę (2 akapit) Wywiad sprzed kilku godzin

Sekretarz skarbu Janet Yellen odpowiedziała na pytanie dotyczące rekordowych wydatków na kartach kredytowe.Widzę to jako normalizację, a nie niepokojący nowy trend. stwierdzając, że nadal mamy silną jakość kredytową - niesamowite co za lunatyczka!!!!!

Poruszony został temat inflacji, Yellen odpowiedziała za pytanie reportera na temat wyników CPI, inflacja wzrosła w ciągu ostatnich trzech miesięcy, stwierdzając, że „nie oczekuje tego, że będzie to płynna droga z miesiąca na miesiąc, ale trend jest wyraźnie korzystny”. ( w końcu powiedziała prawdę, aha i nie, tręnd nie będzie korzystny)

Była również mowa o tym że ludzie nie chcą elektrycznych samochodów, Yellen twierdzi że przyszłość jest optymistyczna,może sprzedaż nie jest taka jaką oczekiwali,ale przyszłość wygląda cacy i będą w bardziej przystępnej cenie ponieważ cena powinna spaść i uważa że ludzie będą chcieli je posiadać

Twierdziła że inflacja spadła o 2/3 trend jest przychylny,wie że ceny ludzi niepokoją,i że Biden stara się i robi co w jego mocy obniża ceny leków na receptę (co oczywiście jest bzdurą,bo ceny wzrosły o 35% - reuters price for new us rode 35 % - in 2023 more than previes year ), stara się żeby ceny domów były przystępne dla nowych nabywców (nonsens ceny sufitu nie mogą znaleźć ) po chili dodaje że jedna z przyczyn inflacji jest wysoki koszt domów oraz koszta :) (hehe to widać jak walczą, aby ceny domów były przystępne) i uważa że w tym roku ceny powinny spaść (taa na pewno, jedyna opcja to recesja)

Reporter dodaje, że w 2021 roku mówiła,że inflacja jest przejściowa.Odpowiedziała że żałuje że tak powiedziała,ale inflacja spadła i że większść ludzi uważa że słowo przejściowe oznacza termin w terminie tygodni,miesięcy. (minęly 2 lata).

A teraz najlepsze :) na temat stanu portfela społeczności - uważa że najlepiej to porównać do roku 2019, ponieważ w tamtym okresie jak jak i dzisijaj ludziom zostawało 1400 dolarów aby zaoszczędzić albo wydać, do tego teraz płaca płaca wzrosła.(kompletna bzdura,ludziom zostaja pieniądz i zapożyczają się a rekordową skale ? chora pacjentka)

Reporter zauważa, że przecież w 2019 roku Bidena nie rządził przejął urząd dopiero w styczniu 2021 a od tego czasu ceny wzrosły o 18,5% i jest to odczuwalne przez społeczność. Yellen opowiada,że amerykanie odczuwają że ceny niektórych dóbr które są dla nich ważne wzrosły, ale trzeba cena spadły ze swoich szczytów: benzyny,jajek telewizorów,używanych samochodów i ciężarówek (hehe,ropa rośnie od jakiegoś czasu, ceny jajek to samo, telewizor to sobie może w dupę wsadzić a ceny samochodów i ciężarówek są ogromne - wzrost kilkudziesięciu % także co ona bredzi )
Dodaje - tak jak mówiłam Biden robi co może żeby obniżyć ceny . Większość gospodarstw domowych, nawet w tym gospodarstwa domowe o najniższych dochodach, odnotowała poprawę ogólnej sytuacji finansowej w czasie pandemii Ich średni poziom sald gotówkowych wzrósł. Ich ogólne finanse się poprawiły. ( no wow, przecież odpali drukarki i zalali pieniędzmi rynek i tylko dlatego, z resztą stąd dzisiaj mamy inflacje, ale przecież dla niej to nieistotne)
Teraz, z czasem, wydali część tego bufora oszczędności, a zwłaszcza gospodarstwa domowe o niższych dochodach ponownie zaciągają pożyczki na karty kredytowe. Widzę to jako normalizację, a nie niepokojący nowy trend. (hehe, co ona opowiada za farmazony)

Źródło :
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjzsJqSy_OEAxXhefEDHV3yAn8QtwJ6BAgQEAI&url=https%3A%2F%2Fwww.foxbusiness.com%2Fvideo%2F6348830870112&usg=AOvVaw38xSwQ4sAD-0pmzvHDWYmE&opi=89978449

#gielda #inflacja #polityka #finanse #ekonomia #usa
Questorius - Posłuchajcie tego, bo mocno na głowę upadła!!!! Choć w jednej chwili pow...

źródło: Yellen

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Questorius: Co ma tobie innego komunikować sekretarz skarbu? wiesz, że rola takiej osoby jest miedzy innymi uspokajanie inwestorów? Za bardzo się podpalasz tymi wypowiedziami i próbujesz przyjmować jej wypowiedzi jako jednoznaczne ze stanem faktycznym.
  • Odpowiedz
  • 1
@Mazowia:
Jak to co ma komunikować? prawdę, a nie jakieś totalne farmazony
Jakich inwestorów? To są dawcy kapitału cały czas mówię zostawcie tą śmieszną tesle bo skończycie marnie, ale wolą słuchać miłośników Muska - i jak skończyli? Mało tego dokupują dołki, to się dla nich dobrze nie skończy

Czy Ty przeczytałeś co ja napisałem, nie przyjmuje jej słów jako stan faktyczny tylko za jeden wielki bełkot ( tak samo słowa
  • Odpowiedz
Czy Ty przeczytałeś co ja napisałem, nie przyjmuje jej słów jako stan faktyczny tylko za jeden wielki bełkot ( tak samo słowa Bidena oraz Powella)


@Questorius: Ty myślisz, że to bełkot a ja tobie piszę, że to nie jest bełkot i to nie są idioci. Wszystko jest skalkulowane pod wybory. Dociera tam gdzie ma dotrzeć, a podpalanie się i próba analizy tego to strata czasu. Urzędasów się nie słucha tylko
  • Odpowiedz
  • 1
@Mazowia:
Przecież wiem, że wybory za kilka ładnych miesięcy dopiero, ale to nie oznacza że jest wszystko w porządku, bo nie jest
Ja się nie podpalam tylko mówię jak sprawa wygląda - mówiłem to w 2022 roku uwaga, bo będzie potężna zwała i żeby nie dotykać giełdy jak się nie ma pojęcia co się robi i słucha jej podobnych
Stary jak Tesla kosztowała nieco ponad 1000 dolarów ( przed splitem ) to mówiłem żeby tego gówna nie dotykać, bo skończycie marnie, widziałeś jaka była na tej spółce zwała?
Mało tego oczywiście, że shortowałem razem z Apple i całą resztą ( swoja drogą 2 miesiące temu mówiłem,że Apple spadnie i śmiałem się tu z takiego zawistniaka, ignoranta że nie ma pojęcia co mówi i że jak jest taki mądry to niech wchodzi w Apple) na samej górze ( btc ustrzeliłem 30% jego całkowitej wartości)
Nie jest to strata czau, bo wiem co mówię bo jestem inwestorem i się tym interesuje tzn. ekonomia,giełda,
  • Odpowiedz