Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz muszę napisać post, bo nawaliłem literówek

Powell dzisiaj mówił, że mieliśmy większą inflacją w styczniu lutym, jej ścieżka jest wybojowa. Pytanie brzmi czy to tylko wyboje ? Czy coś więcej ? (i tu zapala się czerwona lampka, bo doskonale wie, inflacja wzrośnie) Czy inflacja zmaleje przez okres 2 miesięcy? Będą musieli patrzyć na dane
(Sama Yellen powiedziała, że będzie rosła m/m)
https://wykop.pl/wpis/75433533/posluchajcie-tego-bo-mocno-na-glowe-upadla-choc-w-

Oczekujemy, że inflacja spadnie do 2 %, ale jeśli się to nie zmieni to nasza polityka będzie musiała się zmieniać,( kolejna czerwona lampka) będziemy utrzymywać stopy w tym samym miejscu przez dłuższy okres czasu, jeśli nie zobaczymy progresu jaki oczekujemy.
Powell nie oczekuje że stopy spadną do bardzo małych poziomów, twierdzi że nie wydaje się ze ekonomia cierpi z powodu obecnych poziomów stóp procentowych (ta w ogóle :)) chyba że z powodu inflation sensitive spending

Prowadzący zapytał Powella : nie chce Cię łapać słówka ,ale inflacja mogę być przejściowe, natomiast stopy nie będą przejściowe - będą wysokie. Powell odpowiedział: tak to może być prawda, nie sądzę że stopy spadną do bardzo nisko, uważa że trochę spadną z obecnych poziomów, ale żeby to potwierdzić będą musieli patrzeć na dane (czyli wiadomo że nie spadną)

Prowadzący - czy myślisz, że nie trzeba się obawiać recesji ( do you think that recession is off the table?)
Powell nie można jej skreślić w dłuższym czasie, ale pytanie czy wizja recesji jest podwyższona w obecnym czasie, stwierdziłby że nie, wzrost jest mocny , gospodarka jest w dobrym miejscu (czyli podwyższony wzrost prowadzi do większej inflacji, a przecież się jeszcze z nią nie uporali)

Od siebie dodam, że dane potwierdzą tylko że nie ma szans na obniżkę stóp, jedzenie drożeje, ropa rośnie, zatrudnienie na wysokim poziomie ( czyli ludzie wydaja w gospodarkę i tylko podwyższają inflację ), wydatki rządowe dna nie mają bilion co 100 dni. Ludzie już w sklepie spożywczym patrzą na ceny i przebierają co tańsze, już nie mówiąc o tym że są mega zadłużeni,do tego ogromne raty,oraz wielki % od kart kredytowych, nie maja w ogóle oszczędności ( dosłownie zero) większa płaca. Można wymieniać i wymieniać, NIE MA ŻADNEJ SZANSY NA OBNIŻKĘ STÓP ( chyba, że z powodów recesyjnych)

Zobaczycie us10y wzrośnie ( odkąd mówię od kilku miesięcy, żeby zapomnieć o obniżce stóp to cały czas rośnie i to potwierdza moja tezę którą głoszę od miesięcy)

#gielda #polityka #inflacja #ekonomia #gospodarka
Questorius - Jeszcze raz muszę napisać post, bo nawaliłem literówek

Powell dzisiaj m...

źródło: powell

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Questorius:

Ludzie już w sklepie spożywczym patrzą na ceny i przebierają co tańsze, już nie mówiąc o tym że są mega zadłużeni,do tego ogromne raty,oraz wielki % od kart kredytowych, nie maja w ogóle oszczędności ( dosłownie zero) większa płaca.


XDD ty popatrz sobie na galerie w weekend albo zakopane w święta
  • Odpowiedz
  • 0
@mat0707:
Przecież ja mówię o rynku w USA, poczytaj o raporcie FICO
Wyniki kredytowe spadają po raz pierwszy od dekady, gdy Amerykanie walczą o zapłacenie rachunków, wynika z niedawnego raportu FICO.
Innym prawdopodobnym czynnikiem jest to, że stopy oszczędności spadły z powrotem do zera (kumacie do zera)

Biorąc pod uwagę, że wynik FICO jest opóźnionym, a nie wiodącym wskaźnikiem ekonomicznym, sugeruje to, że skutki wysokich stóp procentowych i utrzymującej się inflacji mogą zacząć ciążyć na konsumentach, zwłaszcza tych, którzy już walczą o zarządzanie swoimi finansami" - czytamy
  • Odpowiedz