Wpis z mikrobloga

Mirasy, ktore zarabiaja w innej walucie niz polskie zetony z orzelkiem:

Czego uzywacie do wymiany waluty? Revolut (zapewne ktores z premium kont)? Kantor internetowy?

Konto firmowe w usd mam w millennium ale tam nawet doradca biznesowy odradzal wymiane xD

Tak wiem, ze moge sobie sam poszukac gdzie taniej ale moze ktos przetestowal wiecej niz jedna opcje i moze sie podzielic doswiadczeniami na temat wygody, obslugi, szybkosci.

#programowanie (wiadomo dlaczego) #programista15k #programista25k #kantor #waluty
  • 32
  • Odpowiedz
@Kuriozal revoluta używam tylko do płacenia w internecie w obcych walutach. W mBanku na EUR/GBP/USD koszt to ok 1gr tylko trzeba zadzwonić że chcesz przewalutować z 50tys PLN na raz i chcesz lepszy spread
  • Odpowiedz
@Kuriozal mi mBank dal konto walutowe za darmo i spread podobny jak w walutomacie z prowizją. Trzeba było gadać przez telefon. Spread około 3gr. Ale gnoje już nie chcą anulować opłaty za konto firmowe 25zl/mies
  • Odpowiedz
@Kuriozal: widzę że nikt tutaj nie napisał, ale dzwonisz że chcesz na stałe lepszą stawkę przewalutowania, a nie jednorazowo w mBank i mówisz że w banku X jest lepsza stawka i ją lekko przekroczą. Używam ich od 10 lat do tego, ale ogólnie to się zastanawiam nad przeniesieniem się gdzie indziej, + na mikroblogu już kilka razy widziałem ludzi piszących że na cinkciarz chwalili się że lepiej wychodzą. Tylko później
  • Odpowiedz
@Kuriozal: tylko mBank, zakładasz konto walutowe i gadasz na czacie, że chcesz negocjować stawki. Mówisz, że będziesz miał przychody 10x tyle ile rzeczywiste, oni to biorą na słowo i wpadasz już do bardziej korzystnej taryfy dla klientów.
  • Odpowiedz
@TomSz: napisałem że trzeba zadzwonić i wynegocjować, nie kazdy przewalutowywuje ponad 50tys miesiecznie, wystarczy deklaracja że chcesz jednorazowo spora kwotę

@Kuriozal kursy zmieniają sie live ale omzna też złożyc zlecenie po zadanym kursie w godzinach roboczych

na poczatku pisania komentarza
  • Odpowiedz
@zibizz1: ale po co dzwonić, że chcesz jednorazowo jak można im powiedzieć że chcesz na stałe ;) ? Poza tą jedną rozmową oni raczej nie weryfikują czy i ile przewalutowujesz, zwiększają na stałe i tyle
  • Odpowiedz
@Kuriozal: mam konto firmowe w walucie na wise.com i tam też zlecam przewalutowanie na pln, zwykle bdb kurs, póżniej wypłata na konto firmowe w pln w polskim banku, jak przed południem zlece to zwykle mam tego samego dnia, wszystko szybko i sprawnie
  • Odpowiedz
@zibizz1: @pastarri po czym dostajesz ąęśćółż w aplikacji mobilnej, twoje dane wyciekają, strona internetowa zmienia się bez powiadomienia klientów, a ty w pakiecie "dla klientów" dostajesz płatnego blika xD
memBank i jego klakierzy nigdy nie przestają zadziwiać xDDD
  • Odpowiedz