Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś, kto się na tym zna?
Jaka jest realna wartość tej #nieruchomosci i za ile realnie jestem w stanie ja sprzedać? Wrocław 60m2 w Nowym Centrum Południowym. Mieszkanie z 2020 roku. Garaż jest ale z osobną KW, wiec nieobowiązkowy.
Wyceniłem sobie w listopadzie i tak średnio co miesiąc przychodzi mi raport 5-7k więcej ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
kolar1 - Jest tu ktoś, kto się na tym zna? 
Jaka jest realna wartość tej #nieruchomos...

źródło: 25ae07d2-eec4-4892-97e6-50e725e7b2ad

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@kolar1: aby dostać kredyt 1 mln zł to musisz mieć 25k netto na FV czyli topka w IT. Czyli 2 osoby zarabiające po 2x średnią krajową razem 4 średnie są w stanie zapłacić za to 1 mln zł i płacić 8-9k raty co mc przez 30 lat. Mogą też e.w w tym samym czasie wynająć w podobnym miejscu 60-65m2 za 3-3,5k.
  • Odpowiedz
@kolar1: niech Cię Bóg chroni przed tym, abyś sprzedawał swój unit w tym momencie. To trzeba na spokojnie - poczekaj na beke tuska i sprzedasz może i nawet 50% drożej.
  • Odpowiedz
  • 1
@jfrost: @acpiorundc @haha123 Panowie, ale ja pytam na serio. Z tych wszystkich podśmieujek to już nie wiem nawet czy ktoś pisze na poważnie. Sprzedaż planuje na początek IV kwartału gdy będę już wykańczać dom, a akt notarialny najlepiej w styczniu bo ominie mnie podatek od nadwyżki.
  • Odpowiedz
@kolar1: no poważnie Ci mówię - https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/mieszkanie-na-start

Niedługo ten program wchodzi w życie, młodzi dostaną darmowe pieniądze, więc wtedy im sprzedasz 50% drożej. Nie bądź frajer i nie sprzedawaj teraz, bo będziesz bardzo stratny.

To samo było w 2023 - kto sprzedał na początku to tylko patrzył z zazdrością na sąsiada, który się wstrzymał i sprzedał kilka miesięcy później za 50% wyższą cenę.
  • Odpowiedz
no poważnie Ci mówię - https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/mieszkanie-na-start


Niedługo ten program wchodzi w życie, młodzi dostaną darmowe pieniądze, więc wtedy im sprzedasz 50% drożej. Nie bądź frajer i nie sprzedawaj teraz, bo będziesz bardzo stratny.


To samo było w 2023 - kto sprzedał na początku to tylko patrzył z zazdrością na sąsiada, który się wstrzymał i sprzedał kilka miesięcy później za 50% wyższą cenę.


@haha123: dobra liczyłeś ile będzie wynosić zdolność kredytowa czy
  • Odpowiedz
Panowie, ale ja pytam na serio. Z tych wszystkich podśmieujek to już nie wiem nawet czy ktoś pisze na poważnie


@kolar1: Jeżeli chodzi o realną sprzedaż to dopóki nie wystawisz to się nie dowiesz. Teraz jest dziwny rynek jeszcze napędzany Bk2%. W BK2% ceny poszły do 700/800k nieważne jaki metraż. Każdy myśli, że sprzeda swoje jeszcze drożej teraz niż z darmowym kredytem. 1 mln zł za 60 m2 to jak ci
  • Odpowiedz
@haha123
Przecież to już się wymknęło, rodzina 2+2 będzie musiała wziąć 400k kredytu z rynku co daje 2700 zł miesięczniej raty i 100k wkłady własnego.
Jak mówisz, że wzrośnie o 50% to 900k kredytu to 6000 zł raty, gdzie wynajem to około 3000-3500 zł
@kolar1
To już jest chore, aktualnie rata tego mieszkania to 6000, a wynajem 3500-4000.
  • Odpowiedz
  • 1
@michal0110: czynszu mam 970 i 120 prądu do tego. kwartalnie ostatnio dopłaty do grzania miałem niecałe 400 ale te koszty i tak idą i na kupującego i na wymajmujacego.
  • Odpowiedz
To już jest chore, aktualnie rata tego mieszkania to 6000, a wynajem 3500-4000.


@michal0110: co do zasady powinieneś też wziąć pod uwagę wkład własny jako kredyt. "jako koszt alternatywny" dlatego liczę wszystko jako kredyt.
  • Odpowiedz
Czyli jakbyś sprzedał to mieszkanie za tyle ile Ci pokazuje, to masz za to dom.

#!$%@? to jest xD


@michal0110: dlatego nie wiem czy rodzina 2+2 czy 2+3 dojdzie do wniosku, że woli 60m2 czy dom 10km dalej. W sumie te 60m2 to jest dobre właśnie na 1+0, 2+0, 2+1 czyli kupią to mieszkanie nie bineficjęnci MnS. Bo zdolność na takie mieszkanie w MnS będą mieli 2+2, 2+3. Czyli tak naprawdę
  • Odpowiedz
  • 0
@acpiorundc: w tej lokalizacji to raczej na wynajem, którego obłożenie jest zapewnione z uwagi na sąsiedztwo na dzień dzisiejszy 6 biurowców, budujących się właśnie dwóch i planowanych w najbliższym czasie czterech.
  • Odpowiedz
@kolar1: zrob sobie kalkulacje ubezpieczenia nieruchomości, w miarę poprawnie powinna Ci pokazać wycenę mieszkania jeśli weźmiesz wartość odtworzeniowa. No chyba że rynek tak odjechał że nawet algorytmy ubezpieczycieli opuściły serwer xD
  • Odpowiedz