Wpis z mikrobloga

Mam gniazdko podwójne w którym jeden kontakt ma z zamienioną fazą I żerem miejscami. Zależy mi żeby w tym gniazdku było prawidłowo, a więc faza i zero nie było zamienione miejscami tak jak ma to miejsce w większości tanich gniazdek. Po czym poznać że dane gniazdko na allegro jest zgodne z normą? Polecacie jakiś model który jest poprawnie zaprojektowany? Klima która chce podłączyć ma wyraźnie napisane że polaryzacja ma znaczenie. #elektryka
FrediKamionkaGmina_Burzenin - Mam gniazdko podwójne w którym jeden kontakt ma z zamie...

źródło: 1000000435

Pobierz
  • 9
Po czym poznać że dane gniazdko na allegro jest zgodne z normą?


@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: a to jest jakaś norma na to? Wg mnie to dobra praktyka, że instalator daje fazę w jednej strony.

Dla urządzeń jednofazowych nie ma znaczenia z której strony jest przewód fazowy, a gdzie neutralny.

Klima która chce podłączyć ma wyraźnie napisane że polaryzacja ma znaczenie.


@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: pewnie ma bezpiecznik na L1 dany w środku.
Po czym poznać że dane gniazdko na allegro jest zgodne z normą? Polecacie jakiś model który jest poprawnie zaprojektowany? Klima która chce podłączyć ma wyraźnie napisane że polaryzacja ma znaczenie.


@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin na to, z której strony ma być faza nie ma normy. I wymaganie tego to bezsensowne zwiększanie kosztów. To urządzenie jest zaprojektowane niezgodnie z normami jak wymaga fazy po konkretnej stronie.