Wpis z mikrobloga

W związku z dzisiejszą tragedią w #tychy czas rozejrzeć się za czujnikiem, wykrywającym wyciek gazu ziemnego z instalacji domowej.
Zastanawiam się tylko czy potrzebny mi do tego czujnik czadu (wiem, że są 2 lub 3 w jednym, wolę jednak jakoś osobne) Wodę ciepłą mam z sieci w związku z tym brak piecyka gazowego w łazience. Mam kuchenkę do gotowania w kuchni na gaz, więc czujnik czy czujnik czadu potrzebny?

Proszę o opinię i ewentualne polecajki konkretnych modeli czujników.

#czujniki #gaz #instalacjagazowa #remontujzwykopem #mieszkanie #kuchnia #lazienka #elektronika #strazpozarna #pozar #wybuch #bhp

Zastanawiam się nad takim jak na foto.
runnerrunner - W związku z dzisiejszą tragedią w #tychy czas rozejrzeć się za czujnik...

źródło: temp_file6602091891963090824

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@runnerrunner: Biorąc pod uwagę iż propan-butan jest cięższy od powietrza, a Metan lżejszy - to ten czujnik nie ma sensu. Zeleznie na jakiej wysokości będzie montowany to taki gaz będzie wykrywał. Ja osobiście szedłbym w urządzenie specjalistyczne do jednego gazu a nie combo co wykrywa wszystko.

  • Odpowiedz
  • 0
Biorąc pod uwagę iż propan-butan jest cięższy od powietrza, a Metan lżejszy - to ten czujnik nie ma sensu.


@Wiskoler_double: No wg. mnie właśnie ma sens, jeżeli się potrafi czytać instrukcję oczywiście. Jeżeli ja mam w mieszkaniu gaz ziemny z sieci, a nie propan-butan z butli, to montuję u góry (1 m od sufitu) zgodnie z instrukcją. Właśnie to nie jest "combo 3w1". Te 3 lub 2 w 1 to raczej
  • Odpowiedz
  • 0
Jeden w kanale mechanika - Propan-butan, drugi na wysokości ok 160 cm od podłogi - tlenek węgla, i jeden pod sufitem i max 250cm od podłogi na metan.


@Wiskoler_double: Słusznie to zauważasz, jednak jeżeli jest w pomieszczeniu tylko jeden rodzaj gazu, to chyba to jest niepotrzebne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double Ale w zależności od tego gdzie jest umieszczony. Ok więc znajdź mi czujnik, który wykrywa tylko obecność gazu ziemnego.
Zresztą ten wykrywa gaz ziemny, ludzie robią testy zapalniczką, kuchenką i działa. No ale dobra, znajdź mi tylko czujnik wykrywający gaz ziemny. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz