Wpis z mikrobloga

@Akayari ale jak ty to poznajesz? Masz jakaś checklist do odchaczania? Czy poprostu opatrzyłaś się takim skamielinom i intuicyjnie stwierdzasz, że to skamieniałe drewno.
Kiedyś Crime Pays But Botany Doesn't wrzucał na yt materiał z takiego skamieniałego lasu. Tam faktycznie widać było drewno. Śmiesznie się kruszyło.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mecenassrenas ogolnie niestety nic spektakularnego :P na feagment paleozoicznego drewna juz dlugo polowałam, ale zadnych kostek swoich nie ma. Ostatnio znalazlam ząb kredowego rekina, ale z narzutniaków - czyli z dna morza bałtyckiego, bo stamtąd pochodzą te pokłady.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rasteris, a gdzie to znalazles? Wpisz sobie borealis borealis, moze podobne było do tego? :)
Muszeli są i w narzutniakach i u nas, ramienionogi i mięczaki różnego rodzaju.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@hoodoovoodoo pozdrawiam rowniezi życzę miłego wieczorku - Akayari.
@amozeinaczej a strzałki do czego xD
@Eustachy_goli_pachy mam, ale dzisiaj nie pokażę. Ogolnie mało spektakularnych, ale zapytam kolegi z "ławki obok" czy mogę jego zdjęcia udostępnić - on jest juz prawdziwym geologiem i ten to ma skarby ;)
@Muszczyna szukając kamieni ciezko o czyste paznokcie :L
@Qql3l3 o ty xD przedwczoraj oglądałam piękne rybki właśnie z kopalni 600 metrow pod ziemią. Piekne :)
@
  • Odpowiedz
@Akayari: znalazłem w piaskownicy, więc nie wiem skąd tam był piasek, pewnie z Wisły. Całkiem białe, muszelki przypominały mocno te małe bałtyckie, z widocznym żebrowaniem.
  • Odpowiedz