Wpis z mikrobloga

@mickpl: ile jest tych fliperów w kraju? Robicie z nich kolejnego straszaka jak wcześniej z zagranicznych funduszy 'które wykupują całe osiedla i trzymają je puste i gnijące'.
A potem się okazało że fundusze mają łącznie tylko kilkadziesiąt tys mieszkań i zdecydowana większość jest wynajęta.

Głównymi winnymi za wysokie ceny, są politycy którzy zamiast stymulować podaż np- przez rozbudowę infrastruktury miejskiej i tworzenie nowych dzielnic, to stymulują popyt przez wszelkie dopłaty dla
  • Odpowiedz
@mickpl: Ale ty typie jesteś naiwny :D
Efekt wprowadzenia podatku będzie taki ze ceny wzrosną. Może nie o wartość podatku, ale wszyscy co się załapią więcej będą chcieli sobie to skompensować, a drugiej strony jeżeli normalni sprzedawcy zobaczą że fliperzy wystawiają swoje nieruchomości drożej, to sami podniosą ceny.
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl ty naprawdę jesteś tak głupi, aby wierzyć, że nawet po wprowadzeniu 100% podatku od flipu ceny mieszkań spadną? :)
Każesz mi sprzedać te, które wynajmuję ludziom?
Flipper jeszcze zwraca je na rynek, ja już nie.
BK0% #!$%@? ceny totalnie, tak jak wcześniej zrobiła to wyższa minimalna, niski WIBOR, a potem BK2%.

Flipperzy są od kilkunastu lat, czy ceny od 2011 do 2019 rosły jakoś masakrycznie? No nie.

Jesteście zwyczajnie głupi, ale
  • Odpowiedz
@gundis24 bzdura bo ten podatek będzie się facto dotyczył osób kupujących i sprzedających mieszkanie dużo częściej niż przeciętny Kowalski i wcale tych transakcji nie jest tak dużo żeby wpłynęło to na ceny
  • Odpowiedz
@vartan będą musiały spaść bo fizycznie #!$%@? nie będziecie w stanie przenieść podatku na klienta.
nieudacznictwo życiowe, wybacz wasza ekscelencjo że my biedne robaki nie mieliśmy bogatych starych którzy mogliby nam dać hajs na start (nawet się nie sil na jakieś mitomanskie brednie o ciężkiej pracy)
Dane są takie że zbyt mało osób trzyma większość mieszkań, jeśli rząd was nie utemperuje to w końcu ludzie was rozniosą na widłach
  • Odpowiedz
@vartan A w tej bajce były smoki? Bo ja szedłem ta sama ścieżka co wypisałeś misiu i zarabiając trochę ponad średnia krajowa odkładam max jednego kobla ma miesiąc co przy moich obliczeniach mi pokazuje że jak ceny nie będą rosnąć to jak będę miał 50 lat to będę mógł sobie kupić kawalerkę w pcimou
  • Odpowiedz
  • 0
@KoltajlPszeniczny a kto tu mówi o średniej krajowej?
Moja uczelnia, wydział to ludzie, którzy robią w: MS, Google, własne firmy programistyczne etc.

Ja akurat robię sam dla siebie plus matma, bo na kogoś nigdy nie chciałem robić i nie lubię więcej niż 3-4 dni w tygodniu.
Tak więc ten tego... Wesołych Świąt
  • Odpowiedz