Wpis z mikrobloga

PSP to było genialne gówno i nikt mi nie powie, że nie. Pamiętam, że kupiłem sobie w gimnazjum w 2009 za ciężko zarobione pieniądze za chodzenie jako ministrant po kolędzie i to było nadrabianie lat z podstawówki jak koledzy mieli GameBoy colory, a ja nie. Ile tam genialnych gierek było jakich nie miałem na PC to się nie zliczy, nawet #gadugadu na tym używałem, oglądałem filmy na dużym ekranie jak sobie gdzieś jeździłem. Najlepiej, że mój ojciec mi powiedział żebym się puknął w łeb, że tyle kasy na jakieś gierki wydałem, po czym sam konsolę przejął i mi ją gdzieś zgubił kilka lat później, do tej pory nie wiadomo co się z tym stało xD

Z uwagi na pracę to sporo podróżuję i chodzi za mną żeby sobie znowu kupić jakąś używkę i pociupać w jakieś Vice City Stories albo Silent Hille podczas gnicia kilka godzin na lotniskach, chociaż nie wiem czy nie lepsze będzie kupić sobie za 1000 pln jakąś używkę #steamdeck

Ech, nostalgłem

#psp #konsole #nostalgia #gry
yahoomlody - PSP to było genialne gówno i nikt mi nie powie, że nie. Pamiętam, że kup...

źródło: NOWA-PSP-3004-SLIM-PIANO-BLACK-GRATISY-GWAR-GRY

Pobierz
  • 73
Granie na takiej konsoli sprawia o wiele większą frajdę niż #!$%@? się z instalacją emulatorów.


@mstasiek: Otóż to. W którymś roku miałem misję żeby nadrobić dosłownie wszystko z ze starych konsol. Było sporo kombinowania, ale dałem rade. Ograłem co chciałem. Potem poznałem się z ziomkiem co też miał fazę na retrogranie - tyle że on kolekcjonował sprzęt. Jeszcze raz odpaliłem parę tytułów. Śmiesznie to brzmi, ale te gry nagle nabrały jakiejś
@yahoomlody pamiętam jak za ciężko zarobione pieniądze w wakacje na jagodach w II gimnazjum odkupiłem od kumpla nokie NGAGE czy jakoś tak jaki to był sztos. Ten nierób za tą kasę $ kupił aparat cyfrowy z optycznym zoomem 6 Mpx a ja do końca wakacji dorobiłem jeszcze też na aparat ale już tylko z cyfrowym zoomem. Ale to były czasy i dobry sezon. Poza tymi zakupami całe wakacje żyłem jak król z
@yahoomlody: też bardzo dobrze wspominam PSP :) Dlatego kupiłem sobie PS Vita, bo jeszcze bardziej rozszerza to katalog gier (w tym nadal dochodzące nowe homebrew).
chociaż nie wiem czy nie lepsze będzie kupić sobie za 1000 pln jakąś używkę


@yahoomlody: steam deck to najlepszy mój zakup ostatnich lat, pobiłem na nim kilkadziesiąt retro gier choć i nawet nowe sobie nieźle radzą
W emulatorach jest jedna zajebista sprawa - save states - czyli zapisy gry w dowolnym momencie, jako osoba z małą ilością wolnego czasu bardzo doceniam opcję nie przechodzenia całego poziomu od nowa, bo twórcy nie przewidzieli gdzieś save pointa ;)
@yahoomlody: gry na psp były spoko, podobnie jak możliwości emulacji innych sprzętów jak na tamte czasy. Ale za tego analoga to ktoś z sony powinien popełnić sudoku. Chyba nigdy nie grałem na czymś równie nieergonomicznym i nieprecyzyjnym. W vicie to poprawili, ale za to konsola szybko umarła przez brak wsparcia i gier.
@yahoomlody: jak wyszło ps vita to ja namówiłem mamę żeby mi kupiła i przyznam choć bardzo narzekano na tą konsolę ja się świetnie bawiłem. Dopiero jak wyszło killzone zauważyłem że konsola po prostu wzięła i umarnęła. Świetnie się bawiłem i wydałem kupę siana ale niestety z pustego to i salomn nie naleje.
Strasznie mnie to boli że playstation zabiło vite szczególnie patrząc na to jakie miała możliwości i jak bardzo nintendo