Wpis z mikrobloga

@Sarza01: bardzo dobrze napisane. Niestety powiększanie kapitału i rozwój gospodarki stał się szybszy i łatwiejszy niż zapewnienie ludziom tanich mieszkań w miastach. Budowanie mieszkań jest nadal tak samo trudne jak kiedyś, a robienie biznesu na dużym kapitale jest wyjątkowo łatwiejsze. No ale tak jak zwróciłeś uwagę, wszystko się może zmienic.


@leeaxe
po czesci juz pisalem dlaczego tak jest.
Powiem Ci na przykladzie:

Czemu w latach 1990 - 2005 byly tanie nieruchomości?
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: "#!$%@? mnie młode pokolenie, jesteście banda nieudaczników, którzy tylko marudzą." chciałam się włączyć do dyskusji, ale na tym ją zakończę. Niedowartościowany boomer, który najwyraźniej słyszał takie sentencje w dzieciństwie i teraz w taki sam sposób dowartościowuje swoje ego. Ha tfu dziadku.
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: to social media tak wykrzywiły społeczeństwo - w stronę ekstremalnej konsumpcji, nawet jak jest to zupełnie niepotrzebne. Zobacz sobie jaki popularny był Andrew Tate - jakiś #!$%@? gigaprzegryw o ego kruchym jak porcelana, ale jednak przekonał tych nastolatków, że "wzór męskości" to 10 sportowych samochodów (które niezbyt się nawet nadają do jazdy na codzień, a byle przycierka na parkingu kosztuje górę pieniędzy) i 6 dziewczyn naraz. Pustaków takich onlyfansiar i
@CXLV: to nie są czasy pracy ale czasy spekulacji. Mój brat w rok na giełdzie będąc początkującym zrobił 30k na czysto z kilku tysięcy zainwestowanych. Pracą można co najwyżej wegetować.
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Ta jasne własnymi rękami zbudował dom pracując 6 razy w tygodniu po 12 godzin na rodzinę. Zamiast spać to budował xD
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: zgadzam się; każdy ma swoją perspektywę ludziom nie przetłumaczysz. Widzę jaka jest różnica między moją rodziną a męża;
Moj ojciec pracował na 2 etaty ( w policji i robił łazienki jako hydraulik ) matka tez ( na produkcji i zajmowała się starymi dziadkami ) najpierw mieli mieszkanie w centrum później kupili „ranczo” na wsi, kolejną działkę postawili fundamenty na koniec wszytko sprzedali i kupili wieki dom w centrum miasta
A
via Wykop
  • 0
kupili

@PaprotkanaOknie: chciałbym być kiedyś tak obrzydliwie bogaty, żeby kupić sobie mieszkanie. Pewnie jestem zbyt leniwy. Cóż, 5 lat "obijania się" na topowym wydziale polibudy i praca "klikanie w kąkuter" w dziale badawczo rozwojowym są w Polsce jak widać słabą determinantą sukcesu życiowego, skoro skazują (młodego jeszcze) człowieka na wieczny wynajem. Cóż, zamiast się uczyć zawsze przecież mogłem urodzić się 30 lat wcześniej, brać łapówki jako pies w burzliwych latach 90