Wpis z mikrobloga

Rozumienie przez wykopków kwestii ekonomicznych czy geopolitycznych jest na poziomie dzieci z przedszkola. Ukraina jest na skraju przepaści ekonomicznej i bez gotówki z zachodu już dawno doszłoby tam do bankructwa. Brakuje im obecnie sprzętu do walki z rosją. Zełenski prosi o dalsze wsparcie militarne USA. Wykopki tymczasem zastanawiają się, dlaczego Zełenski po prostu nie kupi więcej broni tylko prosi o dalsze wsparcie xD

#wojna #ukraina #rosja
Al-3_x - Rozumienie przez wykopków kwestii ekonomicznych czy geopolitycznych jest na ...

źródło: edwed

Pobierz
 • 24
 • Odpowiedz
 • 11
@waszakapa: No rzeczywiście. Wiadomo, że wszystko ukradli. To w końcu nie tak, że prowadzą wojnę i ponoszą straty w sprzęcie każdego dnia albo sam sprzęt podlega ciągłemu zużyciu. Po prostu wszystko sprzedali.
 • Odpowiedz
@Al-3_x: Ten obłęd odmóżdżenie i infantylizacja wykopowej pro-ukraińskiej społeczności wykopu (głównie trolli SBU) mnie przeraża. To ignoranctwo dla strat ekonomicznych polskich przedsiębiorstw wynikających z tej wojny, kiedy wielcy tego świata w najlepsze robią interesy ze złym Putinem (wspomnę choćby niemieckie turbiny na Krymie). Ale w Rosji nie jest lepiej. Idzie taki Szaszka do Star Coffe (czyli starbucksa) na kawę zagryza ukraińską czekoladą Poroszenki i plecie farmazony o denazyfikacji Ukrainy.
Propaganda i
 • Odpowiedz
@Al-3_x nie wykopków tylko ludzi ogólnie.
Nie w kwestiach ekonomicznych i geopolitycznych, ale we wszystkich w których ktoś zabiera głos, a nie ma w tej materii żadnej k*rwa wiedzy i bazuje tylko na bro science, chłopskim rozumie i paru przeczytanych artykułach.

A przy tym im ktoś jest głupszy tym często bardziej zacietrzewiony w swoich poglądach i odporny na argumenty i nową wiedzę.

Jak czasem wyjdę ze swojej bańki i posłucham co mają
 • Odpowiedz
 • 2
@yannikto: No czego ten artykuł dowodzi?

Jest to część pakietu pomocowego o wartości 15,6 mld dol. przyjętego w 2023 roku.


Zdaje sobie sprawę, że Ukraina dostaje pieniądze. Wyobraź sobie, że wojna kosztuje i to dużo, szczególnie, że Ukraina utraciła sporo pracowników (część poszła na front, a a część uciekła) i ma ciągle niszczoną infrastrukturę xD

Bez tych pieniędzy czekałaby ich już dawno zapaść ekonomiczna.
 • Odpowiedz
 • 3
@ObserwatorZamieszania: Biedni polscy przedsiębiorcy. Na pewno umierają z głodu.

kiedy wielcy tego świata w najlepsze robią interesy ze złym Putinem (wspomnę choćby niemieckie turbiny na Krymie).


Jest coś takiego jak omijanie sankcji. rosja ma partnerów jak Kazachstan czy Chiny które mogą pomóc jej zdobyć materiały z zachodu drogą pośrednią. Wykrycie takich rzeczy niestety czasami jest trudne, a i skomplikowane procedury biurokratyczne nie pomagają. Nie oznacza to, że sankcje nie są uszczelniane.
 • Odpowiedz
@Al-3_x
Tylko że Ukraina była skorumpowanym gówno państwem lata przed wojną z Rosją. I to właśnie taki Żeleński i inni oligarchowie do tego doprowadzili.
 • Odpowiedz
@Al-3_x: pisałem kilka dni temu i zostałem wyśmiany XD polecam zacząć od np. opodatkowania najbogatszych obywateli, którzy nadal kupują i flexują się dobrami luksusowymi w najdroższych restauracjach w Kijowie - całkowicie zbędne w trakcie, gdy twoje państwo prowadzi wojnę.
 • Odpowiedz
@yannikto: Ale ogarniacie, że rezerwy walutowe to nie są żadne oszczędności Zeleńskiego ani nawet państwa jako takiego tylko efekt większych wpływów waluty niż wypływów właśnie na skutek dotacji? Ukraina dostaje pieniądze na utrzymanie w euro i te euro idą na konta ich banku centralnego który daje rządowi hrywny i dopóki np. taki urzędnik/żołnierz którego pensje sfinansowano za tą pomoc nie kupi czegoś z importu to te euro będzie siedziało na bilansie
 • Odpowiedz
Ukraińcy z niezwykłą skrupulatnością prymusa wywiązują się z wykonywania wyznaczonych kryteriów. Zachodnia pomoc, ale także dyscyplina finansowa rządu w Kijowie, oraz skuteczność w pobieraniu podatków, mimo toczącej się wojny

@yannikto: Wam fajnokremliniaki to nigdy nie pasuje - kradną źle, uszczelniają systemy podatkowe źle. Wy po prostu macie niedowład mózgowy i nie ważne co ukraina zrobi to na końcu zesracie się o wołyń i tyle z wami się nagada.
 • Odpowiedz
Poszuka jakiegoś innego argumentu niż fajnokremlak bądź onuca to jest tyle warte w tym momencie co antysemita czyli nic. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nieważne co Ukraina zrobi ważne czego nie powinna robić a nie powinna gryźć i pluć na ręke która ją karmiła i pomogła. My chyba naszym systemem bankowym do tej pory żyrujemy hrywny żeby ta gówno waluta była cokolwiek warta @GodEmperorWasRight
 • Odpowiedz