Wpis z mikrobloga

Czy to teraz normalne, że przy wynajmie POKOJU - należy mieć polisę OC? Przeprowadzam się do miasta wojewódzkiego i zacząłem oglądać kawalerki i pokoje. Upatrzyłem sobie ciekawy pokój w średniej cenie i w średnim standardzie, przez telefon gadka szmatka, wszystko niby spoko - ale po prosiłem o przesłanie regulaminu i umowy najmu - chłop się zdziwił, że o takie coś proszę, ale wysłał umowę a tam zapiski takie jak:

- najemca musi wykupić polisę na życie o wartości powyżej 50 000 zł.

I pełno kar w stylu:

- najemca nie może nikogo przenocowywać, w innym razie kara w wysokości 500 zł za każdą noc ( w przypadku powiadomienia właściciela koszt 100 zł za noc)
- najemca nie może stosować używek - kara 1000 zł za każdorazowe (XD - nie wyszczególniono czego)
- najemca nie może... nie może... nie może... kara 1000 zł, kara 500 zł, kara 400 zł

Sam regulamin ma 2 kartki! XD

Czy to wgl jest dozwolone? Wydaję mi się, że mam kontakt z niezłym Januszemdeweloperki xD

#nieruchomosci #pytanie #prawo #poradaprawna #ekonomia
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@A_R_P: No spoko, ale czy ich nie #!$%@?ło? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Ja rozumiem - mieszkanie! Ale POKÓJ? Przejrzałem kilka umów i najwięcej srania ma gościu od pokoju, w jednej kawalerce było 1/4 tej umowy co przy wynajmie tego pokoju xD
  • Odpowiedz
@xsmuu jakąś głupota i coś mi się wydaje że nawet nie jest to dozwolone, tak czy siak nie wynajmowałbym bo więcej z takim problemów niż korzysci
  • Odpowiedz